Vodafone Arena'nın ne zaman tamamlanacağı belli değil. Ancak siyah-beyazlılar, stadın tribün isimlerini satmaya başladı. Beşiktaş’ta camianın merakla beklediği ve stadın bitiş tarihinin netleşmesinde ana unsur haline gelen ‘çatının kaldırılması işlemi, Kurban Bayramı’nın ardından tamamlanacak.
Diğer taraftan Başkan Fikret Orman ve yönetimi Vodafone Arena’da yeni anlaşmalar ve gelirlerine bayram sonrası ulaşmayı hedefliyor.

YEMEKLER DİVAN’DAN
Beşiktaş Vodafone Arena Stadı’nın catering işletmesi ihaleye çıktı. Koç Grubu (Divan) ile Doğuş Holding’in yarıştığı ihalede en iyi teklifi veren Koç grubu sonuca ulaştı. Sabah’ın haberine göre; Stadın localar, kafeteryalar, VİP alanlarını ve yemek alanlarının her türlü işletmesini Divan yapacak. İmzaların bayramdan sonrasına bırakıldığı anlaşma 5 yıllık olacak ve toplam 3 milyon lira (Yıllık 600 bin) net kira alınacak. Stadın deniz tarafındaki restoran işletmesini isteyenler ise Divan’la görüşecek.

SPOR TOTO’DAN 50 MİLYON TL
Beşiktaş’ın Yeni Açık tribünü olarak bilinen ve bittiğinde Çarşı için düşünülen ateşli taraftar tribününün adı Spor Toto Tribünü olacak. Stadın inşaatından sorumlu Asbaşkan Umut Güner’in gayretleriyle de ilerleyen ve 5 yıllık yapılan bu anlaşma gereği Beşiktaş’ın kasasına 50 milyon lira artı KDV girecek. Ancak Beşiktaş 2 ay önce bu anlaşma için 10 milyon lira avans çekmişti. Kurban bayramından sonra kalan parayı kasasına koyacak olan Beşiktaş ekonomik olarak da rahatlayacak. Başkan Fikret Orman diğer 2 tribün için Milangaz, Fıratpen ve uluslarası bir içecek firmasıyla görüşmelerini sürdürüyor.

AMKSPOR