Geçen seneden bir yaprak…

Almanya'nın köklü takımlarından Schalke 04 kulübünün taraftarları, Manisa Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madenci ailelerine bağış yaptı.

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yaraları sarılmaya devam ediyor. Almanya’nın madenci kenti olarak bilinen Gelsenkirchen’in dünyaca ünlü spor kulübü Schalke 04’ün taraftarları, Soma için bir yardım kampanyası düzenledi.

Schalke 04 Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg ile kulübün efsanevi teknik direktörü Rudi Gutendorf’un öncülüğünde başlatılan kampanyaya takımın taraftarları destek verdi. Soma’da yaşamını yitiren madencilerin aileleri için toplanan bağışlar, Schalke 04 Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg tarafından kardeş şehir Büyükçekmece’nin Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teslim edildi.
Rehberg, Gelsenkirchen’in bir madenci kenti olduğunu hatırlatarak, "Madencilerin işlerinin ne denli zor olduğunu çok iyi biliyoruz. Soma’daki maden kazası bir madenci kenti olan Gelsenkirchen’de derin bir üzüntüye neden oldu. Zaten bağışların önemli bir bölümü geçimini madencilikle sağlayan taraftarlardan toplandı” dedi.