Haziran ayındaki özel maçta Denayer Belçika milli takımı ile Fransa'ya karşı ilk 11'de sahaya çıkmıştı. İşte o video...

Denayer'in futbol kariyeri...

İlk Yılları

Jason'un annesi Kongolu, babası Belçikalı'dır.

28 Haziran 1995 tarihinde Belçika'nın Brüksel şehrininin Jette ilçesinde doğmuştur.

Futbola Ganshoren ve Anderlecht alt yapısın'da başladı. 13 yaşında futbola başlayan Jason, ilk başlarda mevkiisi forvet'di sonradan stoper olarak forma giymeye başladı. 2013'de City altyapısına transfer oldu ve City'de profesyonelleşti.  Manchester City

Denayer, City'nin yaz transfer dönemin'de başarılı bir denememeden sonra ilk profesyonel sözleşmesini imzaladı. Denayer, UEFA Gençlik ligin'de de forma giydi ve Bayern Munih'i 6-0 mağlup ettiler. Bu maçta Jason'unda büyük payı oldu. U-21 ligin'de de Premier League Cup finaline çıktılar.  Temmuz 2014'de hazırlık maçın'da forma giydi ve bu maçı (2-0) kaybettiler.  

10 Temmuz 2015 tarihinde, Denayer'inde Avusturya kampın'da olduğu açıklandı ve 13 Temmuz 2015 tarihinde City ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.  5 Ağustos 2015 tarihinde, Denayer'inde kadroda olduğu açıklandı ve 28 no'lu formayı giyeceği duyuruldu.  

Celtic
12 Ağustos 2014 tarihinde, 1 sezonluğuna Celtic'e kiralık olarak gitti.  Denayer ilk maçın'a, Dundee United takımına karşı çıkdı ve 6-1'lik skorla mağlup ettiler.

Denayer'in ilk Şampiyonlar Ligi maçın'a ise Maribor takımı karşısın'da çıktı ve bu maç 1-1'lik beraberle sonlandı. 13 Eylül 2014 tarihinde, Abeerden takımına karşı forma giydi ve 2-1 mağlup ettiler. 18 Ekim 2014 tarihinde, Ross County takımını 5-0'lık bir skor ile mağlup ettiler. Denayer, Celtic takımına alışmaya başlamıştı, takımın defans oyuncusu Virgil van Dijk ile iyi ikili oldular.

Tecrübeli oyuncu Virgil van Dijk: Biz birlikte iyi oynuyoruz. Denayer çok iyi bir oyuncu. Aynı zaman'da bende ondan bazı şeyleri öğreniyorum çünkü o benden daha iyi deneyime sahip. dedi.

Sadece birkaç ay geçtikden sonra, Denayer'in Celtic ile sözleşme uzatmakta istekli olduğu söylendi. City bu bizi gururlandırdı dedi ve Denayer'in Celtic'de ilerlerme kaydettiği görüldü.  15 Mart 2015 tarihinde, League Cup Final at Hampden Park kupa maçın'da Celtic; Dundee United'i 2-0 mağlup etti ve Denayer ilk önemli kupasını kazandı.

Denayer Celtic'de, 29 resmi maça çıktı ve 5 gol kaydetti ve aynı zaman'da İskoçya'nın en iyi genç oyuncusu seçildi.  

Galatasaray

31 Ağustos 2015 tarihinden itibaren, Galatasaray'da 1 yıl kiralık olarak forma giyecek.

Uluslararası Kariyeri

2013 ayın'dan itibaren Denayer, Belçika'yı U-19 ve U-21 takımların'da temsil etmeye başladı.

2 Ekim 2014 tarihinde, Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Marc Wilmots, UEFA Euro 2016 eleme maçların'da, Andorra'ya karşı Denayer'inde kadro'da olduğunu söyledi.

Bosna ve Galler ele maçların'da da kadroda oldu aynı zaman'da İzlanda ile yapılan hazırlık maçın'da da kadroda oldu fakat bu maçlarda yedek kaldı.

Denayer Belçika'yla bir çok dostluk maçına çıkıyor ve resmi maçlar'da da forma giyiyor.

wikipedia