Demba Ba, "Liverpool maçındaki Beşiktaş taraftarı gibisini görmedim" dedi; Shanghai'lılar, o maçın videosuna akın edip izlenme rekorları kırdı

Transfer döneminde Çin'in Shanghai takımına giden Demba Ba sayesinde Beşiktaş'a Çin'de büyük ilgi oluştu. Senegalli oyuncunun bir röportajda "Shanghai taraftarlarını seviyorum ama Liverpool maçındaki Beşiktaş taraftarı gibisini hayatımda görmedim" sözleri Çinlileri youtube'a yönlendirdi. Siyah-beyazlıların Liverpool maçındaki tribün şovu 10 binden fazla Çinli tarafından indirilip izlendi. Hatta Beşiktaşlı taraftarların yaptıkları tezahüratları kopyalamaya çalışan Shanghai'liler, özellikle maçlardan önce oyunculara üçlü çektirmek ve siyah-beyazlı tribünlerin hızlanarak yaptığı "Beşiktaş gol... gol... gol..." tezahüratını kendi takımlarına uyarlama çalışmalarına başladılar.
Toure de övmüştü
Beşiktaş'ın geçen sezon Avrupa Ligi'nde penaltılar sonucu 5-4 elediği Liverpool'un Fildişili oyuncusu Kolo Toure de "Bu atmosfer kesinlikle çok zorluydu, inanılmazdı. Dürüst olmak gerekirse, şimdiye kadar oynadığım en iyi atmosferdi" ifadelerini kullanmıştı.
Fotomaç