Spor yorumcusu Hasan Şaş, Galatasaray'ın Osmanlıspor'a 2-1 kaybettiği maçın ardından NTV Spor'a önemli değerlendirmeler yaparken, Burak Yılmaz konusuna da dikkat çekti.

Hasan Şaş, Burak Yılmaz'a takım savunması yapmadığı için yüklenmenin doğru olmadığını söylerken, bunun Burak'ı harcanır pozisyona soktuğunu dile getirdi.

İşte Hasan Şaş'ın Burak Yılmaz konusunda dikkat çeken tespiti...

''Burak'ın 90 dakika sahada kalması her zaman tehlikedir. Sivas maçında sonradan oyuna girdi ve 3 pozisyona da Burak girdi. Artık Burak bu, bunu böyle kabul etmek lazım. Sizin Burak'ın arkasındaki oyuncuları tamir etmeniz gerekiyor. Burak savunma yapmıyor? Peki kim yapıyor? Sneijder'in savunma özelliği yok, Yasin'in yok, oynarsa Olcan'ın yok, Podolski'nin de yok. Burak üzerinden takım savunmasına yüklenmek bence yanlış. Eşit fizik dağılımı olmayınca, ortaya iyi bir takım çıkmıyor. Taktik olarak dizilemiyorsun, ikili mücadelelere giremiyorsun. O zaman bu sorunlar her takım için çıkıyor. Burak takım savunması denilince, harcanır pozisyonda oluyor. Burak'ın özelliği bu değildir.''