Fenerbahçe'nin eski futbolcularından ve şu anda da Hindistan ligi takımlarından FC Pune City'de forma giyen Tuncay Şanlı, sarı lacivertlilerin Beşiktaş'la yaptığı derbi maçı izlediğini belirterek, "İnşallah bu süreç devam eder ve şampiyon oluruz." dedi.

Abdurrahman Ve Nermin Bilimli Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen spor söyleşisine katılan Tuncay Şanlı, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuştu.

Türk Milli Futbol Takımı'nda da yıllarca forma giyen Şanlı, bu hizmetlerden edindiği tecrübeleri de bir yerlere aktarmaya çalıştığını söyledi. Yaşının genç olduğunu kaydeden Tuncay Şanlı, "Uzun vaadede dediğim gibi bilgilerimi gençlerle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Futbol içinde kalmayı istediğini dile getiren tecrübeli futbolcu, "Bu kadar tecrübe ve bu kadar yıl futbolun içinde olduktan sonra bir kenara çekilmek yanlış olur. O yüzden antrenörlük olabilir, bir kulübün bünyesinde olabilir bunu uzun vaadede göreceğiz tabii ki." diye konuştu.

Süper Lig'in 23. haftasında Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı 2 - 0 yendiği maçı izlediğini de kaydeden eski sarı lacivertli futbolcu Şanlı, "Çok keyif aldım açıkçası. Hem taraftarın yaşattığı atmosfer, hem de futbolcuların hırsı zaten çok kaliteli bir takım. İnşallah bu süreç de devam eder ve şampiyon oluruz." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'den erken ayrıldım diyor musun? şeklindeki bir soruya ise Şanlı, "Öyle bir pişmanlık vesaire her zaman soruyorlar. Bu sorunun gelmesi benim açımdan iyi oldu. Halen kulüple seyirciyle olan iletişimimden dolayı da bazen kırgınlık kızgınlık olur, bu da aşırı sevgiden kaynaklanır." cevabını verdi.
Cihan