18 Mayıs 2016 Çarşamba 16:17
Dursun Özbek: Lucescu ile görüşüyoruz
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, teknik direktörlük için Mircea Lucescu ile görüştüklerini söyledi. Ayrıca Başkan Özbek, Florya'nın bundan sonra eski başkan Alp Yalman'dan sorulacağını ifade etti.

Süper Lig'in yayıncı kuruluşuna açıklamalarda bulunan Başkan Özbek, ilk olarak seçim konusuna değindi. Özbek, "Camianın önde gelen genel kuruludur, taraftarlardır ve bu kulübe hizmet edenlerdir. Dolayısıyla ben kongreden kaçmam, her zaman hazırımdır. Galatasaray hakkında konuşan 'ağır abiler' medyatik olmak istiyor. Galatasaray'da seçim isteniyorsa, bu seçim nasıl yapılacağı tüzükte yazıyor. Galatasaray'ı medya üzerinden tartışmayı yanlış buluyorum, divan var, genel kurul var. Medya üzerinden konuşan kişilerin hiçbiri Divan Kurulu'na gelmiyor. Basında konuşan herkesle haftada 1 kez konuşuyorum ama bana böyle bir şey söylemiyorlar. Basın üzerinden bana fikir verme, ben sana basın üzerinden cevap vermem. Genel kurul yok, normal süremizde devam edeceğiz. Ben, 3 yıl görevdeyim ve bu plan doğrultusunda devam edeceğim. Çalışma arkadaşlarımdan memnunum. Fatih İşbecer'in de bir kırgınlığı yok, kimsenin kimseye bir kırgınlığı olamaz." dedi.

"ALP YALMAN, GALATASARAY'DA GÖREV ALACAK"

Eski başkanlardan Alp Yalman'ın önümüzdeki dönemde Galatasaray'da görev alacağını açıklayan Başkan Özbek, "Galatasaray'a hizmet eden herkesle görüşüyorum, Alp Yalman ile de bu manada görüştüm." diyerek, şöyle devam etti:

"Galatasaray'ı yönetirken, daha geniş bir yelpazeyi organizasyonun içerisine sokmakta fayda var. Galatasaray'a hizmet etmek isteyen kim varsa gelsin. 30'a yakın genel kurul üyemiz konuştu, eleştiri yaptı ve biz bu eleştiri yapan arkadaşlar ile de bire bir görüşeceğiz. Yaptıkları bu tenkitler doğrultusunda çalışmalar yapacağız. Alp Yalman da icraatin içerisine gelecek, Sportif AŞ'de olacak. Alp Yalman, Levent Nazifoğlu, Murat İlbak."

"ACİL OLARAK 80 MİLYON TL'Yİ ÖDEMEMİZ LAZIM"

Galatasaray'ın 80 milyon TL'yi acil olarak ödemesi gerektiğini dile getiren Özbek, "Mayıs sonu itibariyle 80 milyon TL ödememiz gereken bir tutar var. Bunlar hep ötelenmiş borçlar. Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak'a, 'gel sen başkan ol, ben üye olayım' dedim. Girmek istemediler, ben başkan oldum. Genel kurul %75'e yakın bir oyla bizi seçti, desteği hissediyorum. Bizim icraatımızda, verdiğimiz sözler dışında bir şey yok." dedi.

"MEHMET ÖZBEK'E FLORYA'YI TESLİM ETMEDİM"

Kardeşi Mehmet Özbek hakkında da konuşan Başkan Dursun Özbek, "Bir defa kardeşim kim? Mehmet Özbek. Mehmet Özbek, Galatasaray genel kurul üyesi ve Galatasaray'a hizmet etmek isteyen birisi. Ben sadece onu değil, bütün Galatasaraylıları hizmet için davet ediyorum. Mehmet Özbek, Galatasaray'daki yönetim kurulu üyelerinden biridir. Florya'yı Mehmet Özbek'e emanet etti algısı yanlış. Kişi ayrımı yapmadan, herkesi hizmet için davet ettim, buyursunlar gelsinler, hizmet etsinler. Bundan sonra Sportif A.Ş ve Florya Alp Yalman'ın kontrolünde olacak." ifadelerini kullandı.

HAMZA HAMZAOĞLU KARARINDAN PİŞMAN MI?

Hamza Hamzağlu kararından pişman mısınız? sorusuna da cevap veren Başkan Özbek, Hamza Hamzaoğlu'nun yerine göreve gelen teknik direktör Mustafa Denizli'nin taleplerine ise UEFA kararlarının engel olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Hamzaoğlu konusu geçmişte kaldı, onu göreve getiren bendim. Ali bey ve Abdürrahim'in de önemli katkıları oldu. Hamza hoca ile 3 yıllık kontrat yaptım ve ona ne kadar güvendiğimi gösterdim. Maaşında da çok güzel bir iyileştirme yaptık. Futbol çok dinamik bir oyun ve her gün başka bir safhaya gidiyor. Hamza hocayla yürümeyeceğini gördük ve yollarımızı ayırdık. Daha fazla konuşmak istemiyorum, hem ona hem de bize zarar verir.

Mustafa Denizli sürecine gelince. Mustafa Denizli ile anlaştıktan bir süre sonra UEFA'dan bize bir mektup geldi. Denizli ile konuşurken böyle bir mektup yoktu. Bu mektup, bugünün özeti aslında. UEFA bize transfer limiti koydu ve Mustafa hocanın da bundan haberi oldu. Bu gelen kısıtlama bizim de dengemizi bozdu ve ara transferi istediğimiz gibi değerlendiremedik ve hocanın istediklerinin bir kısmını yapamadık."

"FATİH TERİM'İ KİM İSTEMEZ"

Dursun Özbek, Fatih Terim ile ilgili bir soru üzerine ise "Fatih Terim, efsane, imparator. Şu anda görevde olması Galatasaray'ın şanssızlığı. Milli takımdadır, konuşulması etik değil." diye cevap verdi.

"CAS'TAN UMUDUMUZ ÇOK YÜKSEK"

UEFA'dan gelen cezayı çekmek için UEFA organizasyonlarına katılmak gerektiğini ifade eden Özbek, "UEFA'nın verdiği ceza 1 yıl ve bu ceza, UEFA'nın turnuvalarına katılmak üzere çekilebilecek bir ceza. Elbette ki kupayı alıp bu durumu ortadan kaldırmak istiyoruz. Olayı bu açıdan değerlendirmek lazım. UEFA için CAS'a gittik, burada bir duruşma olacak (Haziran). CAS'tan umudumuz yüksek. CAS'ta sözlü savunma da yapacağız ve bunun argümanlarını topluyoruz." diyerek konuştu.

"LUCESCU İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

Teknik direktör arayışları hakkında bilgi de veren Başkan Özbek, Trabzonspor'da yapılan genel kurulda adaylardan Muharrem Usta'nın seçim sürecinde anlaştığını söylediği, Fenerbahçe'ye geleceği yazılıp çizilen, bugün de bazı internet sitelerinde Rusya'nın Zenit takımı ile anlaştığı yazılan Mircea Lucescu ile görüştüklerini söyledi.

Teknik adam konusunda geç kalmadıklarını ve acele karar vermek istemediklerini de belirten Başkan Dursun Özbek, "Bu konuda geç kalmadık, acele karar vermek istemiyoruz ve gelecek hocanın hem altyapı hem de üst takıma katkı vermesini bekliyoruz. Şu anda görüşmek istediğimiz hocaların birçoğu görev yapıyor ve sezonun bitmesini bekliyorlar. Lucescu, Galatasaray'a büyük hizmetler verdi ve Lucescu ile de planlama içerisinden görüşeceğiz. Lucescu bizim ilk tercihlerimizden biri ve kendisi ile bir telefon görüşmesi yaptık, bize süre verdi ve bu süreyi değerlendiriyor. Lucescu ismi çok önemli ve iradesi önemli." dedi.

"BU TRANSFERLERİ KİM YAPTIYSA GELSİN ANLATSIN"

Transfer çalışmaları hakkında da konuşan Başkan Dursun Özbek, başarı için %100 transferin gerekli olmadığına vurgu yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti:

"Burada kimi transfer ettiğin, nasıl ettiğin önemli. Biz paranın yanına aklı da koymak istiyoruz. Önümüzdeki yıl, belirli bütçeler altında transfer yapma durumumuz var. Galatasaray'ın dosyalarına girdiğiniz zaman net bir şekilde görülüyor. Daha önce yapılan transferler var, bu transferlerden ders aldık, ona göre davranacağız. Zaman zaman bazı şeyleri hayal ediyorum, bir düğmeye basalım ve daha önce bu transferi yapan adamlar geçsin karşımıza otursun. Bu Hajrovic'i Endoğan Adili'yi, Ontiveiro'yu ne diye transfer ettin, maksadın ne? Bize anlatsınlar. Kol kırılır yen içerisinde kalır kavramı artık değişmeli. Kim kırdıysa gelsin. Bu transferleri kim yaptı, bize izah etsin."

MEHMET TOPAL VE RODALLEGA SORUSUNA İLGİNÇ YANIT

Akhisar Belediyespor'un golcü ismi Rodallega ile eski futbolcuları ve şimdi Fenerbahçe'de forma giyen Mehmet Topal hakkında sorulan soruya ise Başkan Özbek, "Dzemaili, Bruma ve Telles dönüyor. Tabii yeni bir hoca gelecek, bunlara karar verecek. Kimler gidecek, kimler kalacak. Mehmet Topal ve Rodallega hakkında susma hakkımı kullanıyorum." diye cevap verdi.

"RYAN DONK HAKKINDA KARARI YENİ HOCA VERECEK"

Galatasaray'da en çok eleştirilen oyunculardan biri olan Ryan Donk hakkında da konuşan Başkan Özbek, "Donk şu anda kontratlı oyuncumuz. Önümüzdeki dönemde kararı yeni gelen hoca verecek. Bugünden itibaren çalışılıyor. Yeni gelecek hocanın önüne bir performans listesi koyacağız. Gelecek gidecek oyunculara hoca karar verecek." diyerek, sözlerini şöyle devam etti:

"Hoca konusunda süre veremiyorum. Tarih verince tenkitlere yol açılıyor. Yönetim kurulu, sabah 10 akşam 8. Bu görevi yaparken Galatasaray'a en uygun ve en layığını aynı zamanda en hesaplısını yapmak istiyoruz. Har vurup harman savurmak dönem Galatasaray'da bitti artık. Biraz sabırlı hareket etmekte her zaman fayda var. Yeni bir yönetim oluşturuyoruz, bu yönetimin ortaya koyacağı görüşler son derece önemli ama uzun süreli bir bekleyiş olmayacak."

FELIPE MELO VE BURAK YILMAZ AÇIKLAMASI

Galatasaray'dan İnter'e giden Felipe Melo ve Çin'e transfer olan Burak Yılmaz hakkında da konuşan Başkan Özbek, "Melo'nun dönme ihtimali olduğunu zannetmiyorum. Melo da artık iyice yaşlandı. Böyle bir geri dönüş talebi bize ulaşmadı." diyerek, Çin'e transfer olan Burak Yılmaz ile ilgili de şunları söyledi:

"Çin'in tarzı komisyon almak. Transfer yapıldığı zaman menajerler vasıtasıyla yapılıyor siz de kendi hesabınızı ona göre yaparsınız. Burak'a teklif geldiği zaman, biz Burak'a 'Önce hocanla konuş' dedik. Mustafa Hoca da göndermek istemedi. Tüm bunları ayarlayan menajerler var. Menajerlere oyuncunuzu satmak istediğiniz ücreti söylersiniz, bunun üzerine menajerlik rakamı da koyulup veriliyor. 1 milyon euro, bizim istediğimiz paranın üzerine eklendi ama biz bunu total olarak KAP'a bildirdik."
Cihan
Son Güncelleme: 18.05.2016 22:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.