Romanya 4. Ligi'nde oynanan maçta ilginç bir olay yaşandı ve müsabakanın hakemi olmayan golü verince itirazları karşılık bulmayan takım maçı bıraktı ve sahayı terk etti.

Futbolda hakem faktörü, verdiği ya da vermediği kararlarla her zaman gündeme gelirken, Romanya'da futbol sahalarında ender görülen bir olay yaşandı. Romanya 4. Ligi'nde geçen hafta oynanan bir maçta hakemin hatası maçı bitirdi. 4. Lig ekiplerinden Unirea Tritenii de Jos ve Potaissa Turda takımları arasında oynanan ve müsabaka 1-1 devam ederken hakemin 83. dakikada verdiği bir karar büyük tepki çekti. Müsabakanın da bitmesine neden oldu.

Maçın 83. dakikasında hakemin verdiği gol kararına oyuncular itiraz etti. Mücadelenin son dakikalarına doğru oluşan bir pozisyonda topa gelişine vuran Potaissa Turda'lı futbolcunun şutunda top yan ağlardaki delikten kaleye girdi. Orta hakemin gol kararı sonrası saha karıştı. Tritenii de Jos takımının hakeme ve yan hakeme yaptıkları yoğun itirazlar da işe yaramayınca takım sahayı terk etti.

Ancak hükmen mağlup sayılmamak ve ağır ceza almamak için tekrar sahaya gelen Tritenii de Jos takımı oyuncuları tekrar başlayan maç sonrası hakemi protesto etmek için topa hamle yapmadılar. Futbolcular karşı takımın centilmenliğe sığmayan hareketi ile bir şok daha yaşadılar. Olmayan gol ile 2-1 öne geçen Potaissa Turda takımı karşı takımın protestosunu hiçe sayarak bir gol daha attı. Hakem bu gol sonrası maçı bitirirken kıran kırana beraberlikle geçen maç son dakikadaki olmayan gol ve centilmenlik dışı gol ile 3-1 sona erdi.
Cihan