Galatasaray’ın Hollandalı yıldız futbolcusu Wesley Sneijder, Hollanda basınına Türkiye’de terör olaylarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Eşi Yolanthe Cabau ve oğlu Xess Xava ile Hollanda’ya giden Sneijder, gazetecilere yaptığı açıklamada “Kendimizi eve kilitleyemeyiz ama bazı şeylerin korkutucu olduğu da bir gerçek. Ailemin birkaç gün sokağa çıkmasını istemedim. Umarım İstanbul’a döndüğümüzde bu sorunlar biter” ifadelerini kullandı.

Ertelenen derbiyle ilgili de konuşan Hollandalı yıldız; "Sabah stadyum çevresinde saldırı olabileceği haberlerini aldık. Bu spekülasyon yayıldı. Takım arkadaşlarımla ve stada gelmeyip maçı evde izlemeyi tercih eden eşimle konuştum. Sonrasında olaylar gelişti. İlk olarak maçın seyircisiz oynanacağı haberi geldi. Böylesi büyük bir maçı seyircimiz olmadan oynayacaktık. Başlama saatinden 2 saat önce bu haberin gelmesi herkesi üzdü. Maç için stada gitmek üzereyken erteleme haberi geldi." dedi.

Eşi Yolanthe Cabau ve çocuklarının da bir süre Hollanda'da olacağını belirten Sneijder; "Her zaman söylemişimdir. Eğer ailem veya arkadaşlarım tehlikedeyse acil durum zilini çalarım. Her şeyin daha iyi olacağını umuyoruz. Şimdi Hollanda kampında bulunduğum için mutluyum. Aklımda başka şeylerin bulunması güzel" diyerek sözlerini noktaladı.