Film izlemek, eğer iyi bir de televizyonun varsa insanın kendisini filmin içinde hissetmesini ve keyifli vakitler geçirmesini sağlayabilir. Hangi filmi izlesem diye kara kara düşünen tayfadansanız, sizlere nispeten daha az bilinen ama izlemekten keyif alacağınız bazı filmleri önermek istedik. Aşağıda sizlere önerdiğimiz bazı filmleri bulacaksınız. Umarız eğlenirsiniz.

İşte o filmler....

Intouchables (Can Dostum) : Yönetmenliğini Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun üstlendiği filmin başrollerinde, François Cluzet ve Omar Sy yer alıyor. Film; yamaç paraşütü kazası sonrası boynundan aşağısı felç olan Philippe’le kendisine yardımcı olması adına işe aldığı Driss’in hikâyesini konu alıyor.

Ibiza: Önemli bir iş toplantısı için İspanya'ya gönderilen Harper'ın parti delisi arkadaşları onun peşine takılır ve ünlü bir DJ ile kaçamak yaşaması için onu ikna eder.

Holy Motors (Kutsal Motorlar): Konusu: 2012 yapımı 'Kutsal Motorlar' filmi birçok sinemasever için unutulmaz bir film olmayı başarmıştı. Fantastik dram türündeki filmin yönetmenliği ve senaristliği Leos Carax imzası taşıyordu. Özellikle Denis Lavant'ın oyunculuğuyla göz dolduran film, neredeyse başından sonuna kadar çarpıcı sahnelerden oluşuyordu.

A Separation (Bir Ayrılık): Asghar Farhadi'nin yönettiği İran yapımı 'Bir Ayrılık', 2011 yapımı bir filmdi. Farhadi'nin adını tüm dünyaya duyuran filmde, boşanmış bir orta sınıf İranlı çift ile yaşlı babası için alt sınıf bir bakıcının arasında yaşanan nefes kesen olayları izliyorduk. 61'inci Berlin Film Festivali'nde 'En İyi Film' dalında 'Altın Ayı' kazanan yapım, 84'üncü Akademi Ödülleri'nde de 'En İyi Yabancı Dilde Film' seçilmişti.

Sausage Party: Listeye bir animasyon eklememek olmaz! Yetişkin animasyonu olan filmde, süpermarketin ötesindeki hayatı keşfeden cana yakın bir sosisin yemek dostlarını kurtarma çabaları ele alınıyor.

Kynodontas (Dogtooth/Köpek Dişi): Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos'un başyapıtı olarak kabul edeceğimiz 'Köpek Dişi' filmi, son yılların en büyük filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Filmde, çocuklarını izole bir biçimde dünyanın geri kalanı ile herhangi bir ilişki içine sokmadan sahip oldukları büyük bahçeleri ve havuzlu evleri içerisinde yetiştiren bir ailenin öyküsü anlatılıyordu. Psikolojik açıdan izleyende derin etkiler bırakan film, 83'üncü Akademi Ödülleri'nde 'En İyi Yabancı Dilde Film' adaylığı kazanmıştı. Film ayrıca 2009'daki Cannes Film Festivali'nden 'Un Certain Regard' (Belirli Bir Bakış) ödülünün sahibi olmuştu.

Aile Arasında: Eşiyle sorunlar yaşayan Fikret'in Solmaz ile tanışması ve akabinde Solmaz'ın evlenmek üzere olan kızının babası rolüne bürünmesi sizi kahkahalara boğacak!

Little Miss Sunshine (Küçük Gün Işığım) : ABD yapımı komedi-drama filminin yönetmen koltuğunu Jonathan Dayton ve Valerie Faris paylaşıyor. Birbirlerine taban tabana zıt insanların yer aldığı Hoover ailesinin macerası; ailenin kızı Olive’in bir güzellik yarışmasına katılmasıyla başlıyor.

The Week Of: Çocuklarının yaklaşan düğünü konusunda zıt fikirlere sahip olan iki baba, büyük günden önceki kaotik hafta boyunca sinirlerine hakim olabilmek için büyük çaba sarf eder.