EURO2016'da turnuvanın açılış karşılaşmasında Fransa'ya 2-1 kaybeden Romanya'da maçın hakemine büyük tepki var. Giroud'nun attığı ilk golde kaleciye yapılan faulü öne çıkaran Rumen basını, Fransız otoriteleri de yerden yere vurdu.

EURO2016 Fransa'nın açılış mücadelesinde özellikle savunmada iyi bir görüntü çizmesine karşın, Payet'i durduramayarak 2-1 kaybeden Romanya'da, maçın Macar hakemi Viktor Kassai'ye tepki var. Mücadelenin 58'inci dakikasında Giroud'nun attığı golde Romanya kalecisi Ciprian Tatarusanu'ya faul yapıldığını, milli kalecinin uzun süre itirazına karşın, hakemin gol kararında ısrarcı olmasını skandal olarak nitelendiren Rumen basını, Fransız otoritelerin de, Romanya Milli Takımı oyuncularına, maçtan sonra verdikleri puanlara adeta isyan etti.

Rumen basını Fransa mücadelesinin ilk yarısında bir penaltılarının verilmediğini de vurgu yaparken penaltıdan golü atan Bogdan Stancu'nun, maçın en etkili isimlerinden birisi olduğunu savundu. Rumen yorumcular, özellikle Fransa savunmasının zor anlar yaşadığının altını çizdi. Fransız basını ise Romanya Milli Takım oyuncularını değerlendirirken, en yüksek oyu 10 üzerinden 6'yla Stancu'ya verdi.
Cihan