Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk ile olan kontratı sona eren Mircea Lucescu, son kazandığı kupanın ardından yaptığı açıklamada, bu zamana kadar hiç bir kulüple görüşmediğini belirterek, "Artık serbestim, kendime kulüp arıyorum." dedi.

Shakhtar Donetsk ile sözleşmesi biten Mircea Lucescu, Zorya ile oynanan Ukrayna Kupası finalinde Zorya'yı 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından geleceği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sporx'in haberine göre Mircea Lucescu, "Bu benim Shahktar Donetsk'teki son maçımdı. Ayrılıyorum, evet. Son maçımı da bitirene dek hiçbir kulüple görüşme yapmadım, pazarlık masasına oturmadım. Oyuncularımın performanslarını riske etmek istemedim. Yarından itibaren serbest bir antrenörüm. Yeni bir kulüp aramaya başlayacağım." dedi.

Türkiye'de adı Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılan Mircea Lucescu, "Şu ana kadar hiçbir kulüple görüşmedim, anlaşmadım, tekrar söylüyorum bunu. Benim yürüttüğüm hiçbir pazarlık olmadı. Hiçbir kulübe söz vermedim, imza atmadım." ifadelerini kullandı.

SHAKHTAR DONETSK'TEN LUCESCU'YA VEDA MESAJI: TEŞEKKÜRLER MİSTER

Bu arada Shakhtar Donetsk'deki yıllarına değinen Lucescu, "Bunca yıl benimle beraber çalışanlara teşekkür ediyorum. Bu kulübün çalışanlarına, bu kulübün sevenlerine müteşekkirim. Çok acılar çekilse de, kulübün arkasında durmaktan vazgeçmediler. Buradan mutlu ayrılıyorum." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

12 yıl görev yaptığı Shakhtar Donetsk'e kupa ile veda eden Rumen çalıştırıcı, gelecek hafta İstanbul'a gelerek, başkan Dursun Özbek ile masaya oturacağı iddia ediliyor. Son olarak Rus temsilcisi Zenit'ten gelen yıllık 4 milyon Euro'luk teklifi geri çevirdiği belirtilen 70 yaşındaki teknik adamın, her fırsatta 'ikinci evim' dediği Galatasaray'da oğlu Razvan ile birlikte çalışmayı istediği ve İstanbul'da gerçekleştirilecek zirvede detayların görüşüleceği ifade ediliyor.
Cihan