İtalya Serie A takımlarından olan Milan, yıllar yılı başarıdan başarıya koşmasının yanında yıldız futbolcuları bünyesinde her zaman barındıran bir takım oldu. Pirlo, Ronaldinho gibi dünya yıldızlarını kadrosunda bir zamanlar oynatan takım son yaptığı hareket ile dünya basınında büyük bir sükse yaptı. Milan'ın tecrübeli kalecisi 34 yaşındaki Diego Lopez yerini 16 yaşındaki henüz reşit olmayan birine bırakmak zorunda kaldı.30 Haziran 1999 doğumlu olan Gianluigi Donnarumma son maçtır Milan'ın kalesini koruyor. Gayet başarılı olan genç file bekçisi kendisine tüm dünyayı hayran bıraktı. Gianluigi Donnarumma'nın her maçtan önce reşit olmadığı için doğum belgesini göstermesi ile maçlara çıkan genç kaleci, her kesitten konuşulmaya başlandı. Milan'ın Efsane kalecileri Diego Lopez ve Abbiati'yi yedekde bırakan 16 yaşındaki Gianluigi Donnarumma daha şimdiden gelecek vaat ettiği teknik direktörü tarafından belirtildi. Son zamanlarda Diego Lopez'in performansından memnun olmayan Milan teknik direktörü Sinisa Mihajlovic, Donnarumma'ya şans vermesinin ardından takımın 3 maçında büyük bir performans ortaya koyduğunu belirtti.

BABASI YAŞINDAKİ EFSANELERİ YEDEK BIRAKTI Tecrübeli ağabeyleri 34 yaşındaki Diego Lopez ve 38 yaşındaki Christian Abbiati'yi sollayarak 'Serie A'da forma giyen en genç kaleci' unvanını elde eden Donnarumma'nın oynadığı 3 maçı da Milan kazandı. Milano ekibinin yakaladığı çıkış sonrası takımın adeta 'şans sembolü' haline gelen 1.95 metre boyundaki Donnarumma, henüz 16 yaşında olmasına rağmen Messi ve Cristiano Ronaldo'nun popülaritesine ulaşmayı başardı.

ANNESİ HER MAÇTAN ÖNCE DOĞUM BELGESİNİ GÖSTERMEK ZORUNDA Milan altyapısında yetişen Donnarumma’nın kaleciliğe başlama öyküsü son derece ilginç... 11 yaşına kadar Napoli Körfezi’ne yakın yerel liglerde oynayan Donnarumma’nın annesi her maç öncesi oğlunun doğum belgesini göstermek zorunda kaldı. AĞABEYİ ANTONIO DA KALECİ Yaşıtlarına göre daha uzun olması nedeniyle 'hile yapıp yaşını küçük gösteriyor' suçlamalarına hedef olan Donnarumma, kendisine inanmayanları bu yolla ikna etmek zorunda kaldı. Gianluigi'nin ağabeyi Antonio da Genoa takımının kalesini koruyor. OCAK AYINDA 100 MİLYON EURO'YA SATILABİLİR Donnarumma’nın menajeri olan Mino Raiola ise 16 yaşındaki futbolcusunu isteyen dünya devlerinin olduğunu ve onu bu ocak ayında 100 milyon Euro’ya satabileceğini açıkladı.