Messi hakkında şaşıracağınız gerçekler!

Dünya’nın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Arjantinli süper yıldız Lionel Messi hakkında şaşıracağınız bazı bilgiler…

24 haziran 1987 yılında Arjantin’de doğan Lionel Messi, Dünya’nın en iyi futbolcusu olarak gösteriliyor, hatta onu tarihin en iyisi olarak nitelendirenlerde az değil… Mega yıdız Dünya’da yılın futbolcusu ödülünü henüz 21 yaşındayken kazanmıştır. Lionel Messi hakkında şaşırtan gerçekleri bu içeriğimizde sizler için bir araya getirdik.

Lionel Messi Hakkında Şaşırtan Gerçekler

1. Messi, henüz 11 yaşındayken doktorlar tarafından konulan teşhis de büyüme horonunun eksik olmasından dolayı çok zorluk çekeceği ve tedavi görmesi gerekeceğini açıkladı. Messi’nin ailesi tedavi masraflarını maalesef karşılayamadı.

2. Lionel Messi, 17 yaşında Barcelona’nın Espanyol ile karşılaşacağı maçta forma giyerek Barcelona’nın A takım da forma giyen en genç futbolcusu ünvanını kazandı.

3. Messi, hem Arjantin hem de İspanya’nın pasaportuna sahiptir. 2005 yılında İspanyol vatandaşı olan Lionel Messi, milli takım olarak Arjantin’i seçmiştir.

4. 2005 yılında ilk uluslararası turnuva maçına çıkan Lionel Messi, maça çıktıktan sadece 47 saniye sonra kırmızı görerek maçtan atılmıştır.

5. 2008 Yılında Messi, Barcelona’nın efsanelerinden birisi olan Ronaldinho’dan 10 numaralı formayı almaya hak kazanmıştır.

6. Dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi, her gün toplamda 128.000 dolar gelir elde etmektedir.

7. Lionel Messi, iyi bir futbolcu olmasının yanı sıra güzel de bir kalbe sahiptir. Kimsesiz çocuklara yardım amaçlı bir vakıf kurmuştur ve daima yarıma muhtaç olan insanlara yardım etmektedir.

8. Lionel Messi, 2012 yılında NBA yıldızı Kobe Bryant ile birlikte (THY) Türk Hava Yolları reklamında oynamıştır.

9. Herkes onu Lionel Messi adıyla bilse de onun asıl adı Luis Lionel Andres Messi’dir.

10. Ailesinin Arjantinli olduğu bilinse de Lionel Messi’nin ailesi aslen İtalyan’dır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.