2021-2022 eğitim öğretim yılında ara tatil tarihleri öğrencilerin hangi tarihlerde tatil yapacakları belirlenmişti. MEB tarafından yayınlanan takvimde ara tatiller ile yarıyıl tatilinin hangi günlerde yapılacağı ilan edilmişti. MEB Nisan ara tatili hangi gün başlıyor? Bu yıl ara tatil ne zaman? haberimizde.

Binlerce öğrenci Nisan ara tatili ile 9 günlük bir tatil yapacak. Hafta sonu ile birleştirildiğinde 9 güne çıkan tatil boyunca öğrenciler dinlenecek. Peki, ara tatil hangi tarihte olacak?

Okullarda ilk dönemin geride kalmasının ardından öğrenciler karne sevinci yaşamış ve yarıyıl tatilini gerçekleştirmişti. Yarıyıl tatilinin sona ermesiyle birlikte de okullarda ikinci dönem başlamıştı. 

*NİSAN ARA TATİLİ NE ZAMAN?

-İkinci dönem ara tatili 11 Nisan-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yani öğrenciler 11-15 Nisan 2022 tarihlerinde okula gitmeyecekler. Hafta sonları ile birleştirildiğinde 9- 17 Nisan aralığının tatil olduğu söylenebilir.

*OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

-Okullarda ikinci dönem eğitimi 7 Şubat 2022 Pazartesi ile 17 Haziran 2022 Cuma tarihleri arasında olacak. Yani 17 Haziran 2022 Cuma günü okullar kapanacak ve öğrenciler yaklaşık 2,5 aylık yaz tatiline girecekler. (CNNTÜRK)