Spor Toto Süper Lig 2015 - 2016 Hasan Doğan Sezonu'nu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ın gol kralı (26) ve yıldız ismi Mario Gomez'in Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı tartışmaları devam ediyor.

Almanya Milli Takım forması giyerken, İtalya'ya Fiorentina'ya büyük umutlarla transfer olan ancak, önce Fiorentina'da forma şansı bulamayan sonra da Almanya Milli Takımı'nda Joachim Löw'ün kadrosuna giremeyen Mario Gomez, geride kalan sezonun başında geldiği Beşiktaş'la adeta yeniden doğdu.

Teknik Direktör Şenol Güneş ve Beşiktaş'taki golleriyle yeniden doğan Mario Gomez, tekrar döndüğü Almanya Milli Takım kadrosunda en çok konuşulan isimlerden de biri oldu. Golcü oyuncu Türkiye'nin şampiyon takımının golcüsü ve gol kralı olarak katıldığı milli takımda Alman basınının da gündeminde. Mario Gomez, transfer piyasasının da en çok tartışılan ismi oldu.

Alman Bild Gazetesi, 'Gomez Poker'i başlığıyla verdiği haberde, Beşiktaş’ın Alman kökenli golcüsünün Avrupa’nın önde gelen takımları tarafından transfer edilmek istendiğini duyurdu. Gazete, Türkiye’de sezonu gol kralı olarak tamamlayan Mario Gomez’in gelecek sezon için Beşiktaş’ta oynama şartlarını yönetime bildirdiğini kaydetti.

İtalya’da geçirdiği başarısız bir dönem sonrası Almanya Milli Takımı’nda da kadro dışı bırakılan Gomez’in Beşiktaş’ta adeta yeniden doğduğuna dikkat çeken Alman Gazetesi, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yeniden milli takım kadrosuna giren Gomez’i Beşiktaş’ın elinde tutmasının zor olacağını ima etti.
Cihan