İspanya karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetle çeyrek finale çıkan İtalya'da, teknik direktör Antonio Conte kahraman ilan edildi. İtalya'nın önde gelen gazetesi La Gazetta Dello Sport, İtalya'nın Conte ile birlikte 12 kişi oynadığı yorumunu yaptı.

EURO2016 Fransa'da çeyrek finalistler belli olurken, erken final olarak nitelendirilen İspanya - İtalya maçında turu geçen İtalya'nın teknik direktörü Antonio Conte ülkesinde kahraman ilan edildi. Son iki Avrupa şampiyonası'nın kupa beyi İspanya'yı 2-0'la geçerek çeyrek finale yükselen İtalya'da, teknik direktör Conte İtalya'da manşetleri süsledi.

Karşılaşma sırasında oldukça heyecanlı olan ve sık sık saha kenarına gelerek oyuncularını motive eden Antonio Conte'nin heyecanı, gazete sayfalarına da yansıdı. İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden La Gazetta Dello Sport, Conte'ye güvendikleri için pişman olmadıklarını belirterek, "İtalya onunla 12 kişi oynuyor. Bir aydan az bir süre içeresinde takımın tomografisini çekti ve mükemmellik için çalışan bir takım yarattı. Ona güvendiğimiz için pişman olmadık. Şimdi sırada ona daha fazla destek olmak var." ifadelerini kullandı.

Gazete, tecrübeli kaleci Buffon'a da ayrı bir parantez açarak, 'futbola yeni başlamış gibi' ifadelerine yer verdi.
Cihan