Hollanda Ligi'nin köklü takımlarından Twente, 32 milyon Euro'luk borcundan doğan mali durumu nedeniyle Hollanda Futbol Federasyonu tarafından küme düşürüldü.

Hollanda Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce mali sorunları nedeniyle 3 puanı silinen Twente'nin, küme düşürülmesine karar verildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Kulüp için, taraftarları için ve Hollanda Futbol Federasyonu için zor bir karar olsa da, böyle büyük bir kulübün ikinci bir şans elde edip tekrar eski günlerine döneceğini umuyoruz. Oluşturulan komisyon, 2015 Aralık ayından bu yana Twente'nin çıkış yolu bulması için gerekli girişimlerde bulundular. Biz adil yarışmalar, dürüstlük ve herkesin birbirlerine, karşı gözden bakabilmesi açısından böyle bir karar aldık. Twente önümüzdeki sezon Jupiler League'de (ikinci lig) mücadele edecektir."

PSV Eindhoven'ın son maçta Ajax'ın elinden şampiyonluğu aldığı Hollanda'da Twente bu sezon 40 puan toplayarak ligi 13. sırada tamamlamıştı. Twente, 2009-2010 sezonunda da Hollanda Ligi'nin şampiyonu olmuştu.
Cihan