EURO2016 Fransa D Grubu ilk maçında Türkiye ile Hırvatistan arasında oynanan maçın yankıları sürürken Fransa'da basın Türkiye'yi eleştirirken Hırvatistan'ın oyununu beğendi.

Fransız gazeteleri D Grubu'nun ilk maçında Hırvatistan'ın Türkiye karşısında önemli pozisyonlar bulduğunu yazan Le Monde gazetesi, "Hırvatlar maç boyunca oyunu kontrollerinde götürdüler. Zida'nın Real Madrid'ten oyuncusu Modric'e o güzel gol için ne kedar teşekkür etse azdır... Hırvatlar maç boyunca bir çok fırsat yakaladı bunlardan 2'si direkte son buldu." yorumunda bulunurken, Türkiye için ise şu yorumda bulundu:

"Türkler tehlike yaratabilmek için çok uğraştı. Orta sahada kurdukları düzen kısa zamanda son buldu. Defansları sık sık Hırvat oyuncular tarafından koridora dönüştü."

Bir diğer Fransız gazetesi Le Parisiene ise Hırvatların güzel oyunlarının meyvesini topladığını sayfalarına taşırken, "Türkler varlık gösterebilmek için çok uğraştı; ama güzel oynadıkları oyunun meyvesini Hırvartlar topladı." ifadelerine yer verdi.

Gazetelerde kaleci Volkan Babacan'a 10 üzerinden 8 verilirken, Türkiye'den Arda Turan ve Oğuzhan Özyakup'a da 10 üzerinden 3 puan verdi.

İSVEÇ VE İRLANDALI TARAFTARLAR MAÇ SAATİNİ BEKLİYOR

Bu arada EURO2016 Fransa E Grubu ilk maçları bugün oynanacak. TSİ 19.00'da başlayacak İrlanda Cumhuriyeti – İsveç maçı için iki takımın taraftarları da maç saatini bekliyor.

Paris'te Eyfel Kulesi etrafında zaman geçiren İsveçli ve İrlandalı taraftarlar Paris'i gezip, Eyfel Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çektirirken maçı da kendi takımlarının kazanacağını iddia ediyorlar.

E Grubu'nun diğer maçında ise Belçika ile İtalya TSİ 22.00'de karşı karşıya gelecekler.
Cihan