FIFA'nın Zürih'teki binasında yolsuzluk soruşturması kapsamında belge ve elektronik veriler ele geçirildi. Jerome Valcke ve Sepp Blatter soruşturması kapsamında yapılan aramanın, mevcut başkan Gianni Infantino'yla ilgili olmadığı açıklandı.

FIFA'da bir şok daha. 2 kez büyük baskın yapılan FIFA'nın Zürih'teki binası, bugün üçüncü kez tekrar polisler tarafından arandı. FIFA Etik Kurulu tarafından Sepp Blatter'in 6, Jerome Valcke'nin ise 12 yıl futboldan men edilmesine neden olan soruşturma kapsamında, FIFA binasında bugün bir arama daha yapıldı.

FIFA'da başkanlık değişimine kadar uzanan soruşturma için İsviçre Başsavcılık Ofisi açıklama yaptı. Gerçekleşen baskının mevcut başkan Gianni Infantino'yla alakası olmadığını belirten savcılık, Blatter ve Valcke döneminde başlayan ve devam eden operasyon kapsamında, mevcut bulguları teyit etmek ve daha fazla bilgi edinmek amacıyla arama yapıldığını ifade etti.

İsviçre Başsavcılık Ofisi, tablolarda ve bilinmeyen listelerde adı geçen kişilerin, dosyaya dahil edileceğini ve soruşturmanın kapsamının genişletileceğini de belirtti.
Cihan