Süper Lig'in 11. haftasında Konyaspor ile karşılaşan Fenerbahçe'de Altay Bayındır, Enner Valencia ve Luiz Gustavo sakatlanarak oyunu terk etmek durumunda kalmıştı.

Fenerbahçe, Konyaspor maçında sakatlanan Altay Bayındır, Luiz Gustavo ve Enner Valencia'nın sağlık durumları ile alakalı açıklama yaptı.

Süper Lig'in 11. haftasında deplasmanda oynana Konyaspor mücadelesinde sakatlanan Fenerbahçeli futbolcular Altay Bayındır, Luiz Gustavo ve Enner Valencia'nın sağlık durumlarıyla alakalı resmi internet sitesinden açıklama yapıldı.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Altay Bayındır'ın omzunda kırık tespit edilmemiş olmasına rağmen Acromioclavikuler seperasyon gözlemlenmiştir. Oyuncumuzun operasyon geçirmesine karar verilmiş ve tedavisine başlanmıştır.

Enner Valencia'nın sol ayak bileğinde bağ yaralanması tespiti yapılmış, konservatif tedavi uygulanması uygun görülmüştür.

Luiz Gustavo'nun sol biceps grade 1-2 arası yaralanma teşhis edilip tedavisine başlanmıştır."

Fenerbahçe'de sakat futbolcular kaç maç oynamayacak?

Altay Bayındır'ın omzu kapsülünde yırtık olduğu öğrenilirken genç eldiven hastaneye kaldırıldı.

Luiz Gustavo ve Enner Valencia'nın kasığında ise yırtık olduğu ifade edildi. İki oyuncunun kesin durumu çekilecek MR'dan sonra belli netlik kazanacak.

Fenerbahçe'nin 3 yıldızı Altay Bayındır, Luis Gustavo ve Enner Valencia'nın en az 1 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Fenerbahçe'de Konyaspor maçında sakatlanan Altay Bayındır, Luis Gustavo ve Enner Valencia Royal Antwerp, Kayserispor ve Galatasaray derbisinde oynayamayacak.