Nordsjaelland ile yollarını ayırarak Borussia Dortmund'a transfer olan Emre Mor, bir anda Danimarka'nın en çok konuştuğu isim oldu. Henüz 18 yaşındaki milli futbolcu, genç yaşına karşın ülkedeki transfer rekorunu kırdı.

Nordsjaelland'ın en pahalısı

Emre'nin gidişi öncelikle Nordsjaelland için bir rekordu. 2013'te takımdan ayrılan ve İngiltere'nin Aston Villa kulubüne 4.8 milyon euro bonservis karşılığında transfer olan Jores Okore, bugüne kadarki en pahalı transferleriydi. Ancak Emre, Fildişi asıllı Danimarkalı futbolcuyu geçerek, 10 milyon euroluk bedeliyle Nordsjaelland tarihine adını yazdırdı.  

Daniel Agger'i de geçti 

18 yaşındaki futbolcu ülke transfer tarihine de geçti ve Danimarka'da bir kulüpten yurt dışına en pahalıya giden isim oldu. FC Kopenhag'dan Cardiff City'ye trnasfer olan Andreas Cornelius'un rekorunu kıran Emre Mor, Fenerbahçe'nin transfer gündemindeki Daniel Agger ve Leicester City'ye transfer olan Ganalı Daniel Amartey'yi de geride bıraktı.

Yaş faktörü de var

Emre ayrıca en genç ve en pahalı unvanını da elde etti. Andreas Cornelius'un 9 milyon euro karşılığında 20 yaşındayken gerçekleştirdiği transferi Emre daha yüksek bir bedelle 18 yaşında yaptı. Emre Mor ayrıca bu isimler arasında Danimarka'dan, en çok isim yapmış kulübe giden futbolculardan biri olarak da dikkat çekti.

DANİMARKA'NIN EN PAHALI FUTBOLCU İHRAÇLARI 
OYUNCU         KULÜP             GİTTİĞİ EKİP    BONSERVİS
EMRE MOR    Nordsjaelland B.Dortmund    10 milyon euro
A. CORNELIUS Kopenhag        Cardiff City     9 milyon euro
D. AGGER        Brondby          Liverpool         8.4 milyon euro
D. AMARTEY   Kopenhag        Leicester         6.5 milyon euro