17 Nisan 2016 Pazar 18:28
Türkiye şampiyonları belli oldu
Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren müsabakalarda heyecan bir an olsun düşmedi. 10 sıklette 40 genç sporcunun derece aldığı turnuvada toplam 378 sporcu güreşti.

Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi. Kahramanmaraş Osman Sayın Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya 137 kulüpten toplam 378 sporcu yeteneklerini ortaya koydu. 3 gün süren karşılaşmalarda 10 siklette toplam 40 sporcu madalyalarını aldı.

Turnuvaya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Ali İhsan Kabakçı, Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan ve Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu Harun Doğan katıldı.

Geleceğin milli sporcuları olabilmek için mücadele eden sporcuların 3 gün süren Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası'ndaki sıralamaları ise şöyle:

42 Kilo
1. Halil Gökdeniz (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi)
2. Abdulkadir Altunlu (Erzurum Yol Spor)
3. Ali Zor (Bursa Gürsu)
3. Furkan Hançerli (İstanbul Sancaktepe)

54 Kilo
1. Tolga Akyüz (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi)
2. Numan Pekinci (Batman Petrol)
3. Şerefcan Karani (Ankara Şekerspor)
3. Duhan Hançerli (İstanbul Sancaktepe)

69 Kilo
1. Doğukan Kalaycı (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi)
2. Akşemsettin Teke (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi)
3. Buluthan Öksüz (Ankara Şekerspor)
3. Ruslan Aslangerkey (Ankara Ulaştırma)

46 Kilo
1. Doğan Kara (Batman Petrol)
2. Fatih Ali Yıldız (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
3. Emin Çevik (İstanbul Kağıthane)
3. Burak Sinin (Erzurum Yakutiye Spor)

58 Kilo
1. Muammer Kılıç (Kahramanmaraş)
2. Hakan Çolak (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
3. Ahmet Salim Yiğit (Ankara Ulaştırma)
3. Coşkun Keleş (İstanbul Sancaktepe)

76 Kilo
1. Mert Çıkmaz (İstanbul Sancaktepe)
2. Hakan Danış (Ankara Tedaş Spor Kulübü)
3. Ubeyt Karamuk (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
3. Barış Doğan (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi)

100 Kilo
1. Feyzullah Aktürk (Çanakkale Çan Belediyesi)
2. Güven Kalkan (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi)
3. Adil Kıvrak (Antalya Kepez Belediyesi)
3. Samet Kurban (İstanbul Demirspor Kulübü)

50 Kilo
1. Hamza Alaca (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi)
2. Ali Kiper (Ankara Şekerspor
3. Cavit Acar (Ankara Kızılcahamam Belediyesi)
3. Engin Çetin (Çorum Belediye Spor Kulübü)

63 Kilo
1. Abdurrahman Tekgöz (Ankara Tedaş Spor Kulübü)
2. Himmet Bağcan (Ankara Şekerspor)
3. Oktay Tuncay (Bursa Büyükşehir Belediyesi)
3. Bülent Can Türlek (Ankara Tedaş Spor Kulübü)

85 Kilo
1. Nail Seyyar (Antalya Asat Spor)
2. Mustafa Durur (Kahramanmaraş Gsm)
3. Ünal Karabacak (Antalya Asat Spor)
3. Ali Yücel Ünal (Ankara Tedaş Spor Kulübü)

Turnuvada takım bazında şampiyon olarak kupa alan takımlar sırasıyla şöyle:

1. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor (63 Puan)
2. İstanbul Sancaktepe (46 Puan)
3. Ankara Şekerspor (45 Puan)
Cihan
Son Güncelleme: 17.04.2016 21:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.