Şampiyonlar Ligi’nde Atletico Madrid lehine tartışmalı bir karar veren Türk hakem Cüneyt Çakır’ın notu belli oldu. Alman cephesinden büyük eleştiri alan Çakır’ın botunun 8.5 olarak belirlendiği ifade edildi.

Karşılaşmayı 2-1 kazanmasına rağmen, ilk maçı 1-0 kaybettiği için elenen Bayern Münih cephesinde maç sonrası Çakır’a büyük tepki vardı. Alman devinin efsane başkanı Karl-Heinz Rummenigge, “Hakem tarafından aldatıldığımızı düşünüyoruz” yorumunu yaptı ve bir UEFA yetkilisinin kendisine, “Aleyhinize verilen penaltı kararı utanç verici” dediğini iddia etti.

Hürriyet'in haberine göre; Rummenigge’nin bu sözlerine karşın UEFA’nın bu maçta görevlendirdiği Fransız gözlemci Bertrand Layec ve İskoç delege Campbell Ogilvie, Çakır’ı son derece başarılı buldu. Layec ve Ogilvie’nin, karşılaşmadan sonra Çakır ve yardımcılarının yanına giderek başarılı yönetimlerinden dolayı kutladığı belirtildi.

Gözlemci Layec’in Cüneyt Çakır’a ‘çok beğenilen performans’ anlamına gelen 8.4 puan verdiği, ayrıca Atletico Madrid lehine verilen çok kritik pozisyondaki penaltı kararının doğru olmasından dolayı +1 puan bonus vererek 8.5 puana yükselttiği öğrenildi