City Football Group gözünü Hindistan'a dikti. Oldukça geniş bir pazara sahip olan Hint futbol piyasasına girmeye hazırlanan Manchester City patronları bu pazarda söz sahibi haline getirmek istedikleri yeni bir kulüp satın alacak. 

Son olarak Çin 3. Lig ekiplerinden Sichuan Jiuniu FC'yi bünyesine katan şirket, şimdi de Hindistan'dan futbol kulübü satın almak için kolları sıvadı.

Manchester City CEO'su Ferran Soriano, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Çin ve Hindistan gibi futbola gerçekten tutkulu olan pazarlara ilgi duyuyoruz. Bu nedenle Asya'da bizim için farklı fırsatlar oluşabilir. Neredeyse iki yıldır Hindistan'ı gözlemliyoruz. Bu sene Hindistan'a yatırım yapabiliriz'' ifadelerini kullandı.

Birçok coğrafyada toplam 7 kulübe sahiplik yapan City Football Group'un bünyesinde Manchester City ve Sichuan Jiuniu FC dışında New York City, Melbourne City, Yokohama F Marinos, Atletico Torque ve Girona yer alıyor.

Bünyelerindeki takım sayısının artabileceğinin sinyallerini veren Ferran Soriano, ''Önümüzdeki 5 yıl içinde neler değişecek bilmiyorum fakat şirketin iki veya üç takımı daha olabilir.6 yıl önceki vizyonumuzu tamamlamak için iki ya da üç kulüp daha satın alabiliriz'' şeklinde konuştu.

Goal