İspanya basınından futbol dünyasını şaşırtan bir transfer iddiası geldi. Ünlü İspanyol AS gazetesi, bir dönem Beşiktaş'ta da kiralık forma giyerek Sidnei'nin Barcelona'ya transfer olmak üzere olduğunu iddia etti.

Katalan basınını da referans alan AS gazetesi, Marc Batra'nın takımdan ayrılacak olması, Thomas Varmaelen'in sık sık sakatlanması ve Macherano ve Pique'ye alternatif bulamaması nedeniyle çareyi Sidnei'yi takıma kazandırmakta bulduğunu ifade etti.

Barcelona'nın ilgisinin ardından Deportivo'nun 2018 yılında bitecek olan sözleşmesini uzatma teklifini reddeden Sidnei'nin transfer görüşmesi için Barcelona'ya gittiği ve sağlık kontrolünden geçerek resmi imzayı atacağı belirtildi. Haberde, Barcelona'nın Sidnei'yi kadrosuna katmak için Deportivo'ya ne kadar bonservis bedeli ödeyeceği ise belirtilmedi.

2011/2012 sezonunda 15 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla Benfica'dan Beşiktaş'a kiralanan Sidnei, sadece 12 maçta forma giyerek beklentileri karşılayamamıştı. Geçtiğimiz sezon 3 milyon euro bonservis bedeliyle Benfica'dan Deportivo'ya kiralanan 27 yaşındaki oyuncu, 33 maçta 2,897 dakika forma giyerek takımının önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştı.

Sporcope