Baş öğretmen olma şartları | Baş öğretmen nasıl olunur? Kimler başöğretmen olabilir? sorusu şu sıralar pek çok öğretmen tarafından soruluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 20. Milli Eğitim Şurası'nda yaptığı konuşmada uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik uygulamasının hayata geçirileceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından binlerce öğretmen de uzman öğretmen olmanın şartlarını araştırmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından bugün yapılan açıklama ile Öğretmenlik meslek kanunu ile öğretmenliği kariyer mesleği olacağı müjdesi geldi.

Baş Öğretmenlik!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başöğretmenlik ile ilgili yaptığı açıklamada 10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı olursa başöğretmen unvanıyla görev yapacak. Bunlara yine ilave bir derece verecek, maaşları da 2 bin lira artış olacak. Doktora yapmış öğretmenler bu sınavdan muaf tutulacak.

Uzman Öğretmenlik!

Uzman öğretmen olarak 10 yıl görev yapanlar baş öğretmen olabilecek. Erdoğan açıkalamasında "10 yıllık uzman öğretmenler sınavda başarılı olduktan sonra baş öğretmen olacaklardır. Ayrıca maaşlarında 2 bin TL artışa gideceğiz. Doktora yapan öğretmenlerimiz bu sınavdan muaf olacaklar." dedi