Geçtiğimiz tarihte 4C kadrosundaki personeller 4B'li yapılmış ve kadroya dahil olmuşlardı. Sonrasında gözler 4B'ye çevrildi ve 4A'ya hangi tarihte alınacakları ilgili vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 530 bin memur vatandaşı ilgilendiren bu konuyla ilgili gelişmeler çok yakından takip ediliyor ve 4/B sozlesmeli personele kadro son dakika 2021 sorgulaması sıklıkla yapılıyor. 3600 ek gösterge çalışmasıyla birlikte sözleşmeli personel ne zaman kadroya geçecek? detaylar haberimiz içeriğinde.

Kamuda çalışan milyonlarca personel Sözleşmeli memurlara kadro verilecek mi? 4/B sozlesmeli personele kadro son dakika 2021 sorgulamalarını arama motorları üzerinden sıklıkla yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 ek gösterge talimatıyla 530 bin sözleşmeli memurun yüzü güldü ve bu çalışmanın kimleri kapsayacağı kadronun ne zaman verileceği ile ilgili tüm bilgiler merak konusu oldu.

Ağustos ayında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde memurların 3600 ek gösterge zamları ile birlikte kamuda sözleşmeli olarak çalışan memurların da sorunları gündeme taşınmıştı.

Toplu sözleşme metnine de giren bu iki konuda çalışma yapılacağı ve 2022 yılının sonunda tamamlanacağı da açıklanmıştı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan da memur-Sen yöneticilerini kabulü sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin'e sözleşmelilerin kadro sorununun çözümü ile ilgili talimatı vermişti.

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü bürokratlarının çalışmaları tamamlanmasından sonra taslak TBMM'ye sunulacak

Kapsam nasıl olacak?

Sözleşmeli personelin statüsünün değişmesi, dahası kadroya alınması ile ilgili çalışmaların kapsamı da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Bu konuda ilk ipucu toplu sözleşmede verilmişti.