Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan öğretmenlerin 2022 yılı ilk altı ayı için ek ders zammı, ek ders ücretleri netleşti.

2022 öğretmen ek ders ücreti ne kadar oldu, kadrolu sözleşmeli ek ders ücreti kaç TL? Öğretmen maaşları memur maaşlarıyla birlikte arttı. Memurlara 2022 yılında toplu sözleşme zam oranlarına yüzde 2,5 oranında ek zam yapıldı. Enflasyon farkı ile birlikte memurlar dolayısıyla öğretmenler 2022 ocak ayında yüzde 30,5 oranında zam alacak. Ek ders ücretleri ise zammın ardından merak konusu oldu. Peki ek ders ücretleri zamlandı mı, ek ders ücreti nasıl hesaplanır? İşte ek ders zammı, hesaplama ve ek ders ücreti detayları…

2022 öğretmen ek ders ücreti ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'ndan sonra milyonlarca memurun merakla beklediği ek zam oranlarını açıkladı. Erdoğan açıklamasında şunları söyledi: "Memurlarımızın maaşlarında temmuz-aralık ayı enflasyon farkı ve toplu sözleşme gereği olarak toplamda yüzde 28 oranında bir artış yapıldı. Bununla kalmadık, memurlarımızın ocak ayındaki yüzde 5'lik toplu sözleşme dönem zammını yüzde 2,5 artışla yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık. Böylece memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5'e çıkararak onlara ilave bir sosyal destek sağlamış oluyoruz." Memur ek zamlarının ardından öğretmen ek ders ücretleri de netlik kazandı.

Gündüz ek ders: 27.29 Lira olacak

Sözleşmeli öğretmen: 23,41 Lira olacak

Takviye kursu ek ders: 54,57 Lira oldu

Gece ek ders: 29,191 Lira olacak

Özel eğitim ek ders: 34,09 Lira oldu