Stoper arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Barcelona'da forma giyen Jeremy Mathieu için girişimlere yeniden başladı.

Siyah-beyazlıların Adriano ile birlikte kadroya katmak istediği Fransız futbolcu, yapılan ilk görüşmede Türkiye'ye gelmek istemediğini belirterek Beşiktaş'ın teklifini reddetmişti. Ancak Beşikaş'a transfer olan Adriano'dan Beşiktaş ve Türkiye hakkında bilgiler alan Mathieu, siyah-beyazlı takımın teklifini değerlendirmeye aldığını yönetime aktardı.

Bu gelişme üzerine Barcelona ile bir kez daha masaya oturan Beşiktaş, kulüpler arasında anlaşma sağlanması halinde Fransız savunma oyuncusunu kadrosuna katacak.

Alternatifler de belli 
Beşiktaş'ın stoper adaylarından bir diğeri ise, Dinamo Kiev forması giyen Domagoj Vida. Mathieu transferinin olumlu sonuçlanmaması ihtimalini göz önünde bulunduran yönetim, Hırvat oyuncu için Dinamo Kiev'le görüşmeye başladı. Siyah-beyazlıların Denys Boyko+2 milyon euroluk ilk teklifini reddeden Ukrayna ekibine, yeni bir teklif sunulacak.

Siyah-beyazlıların diğer alternatifi ise, Lazio'nun Brezilyalı stoperi Mauricio. Mathieu ve Vida transferlerinden istenilen sonuç alınamaz ise siyah-beyazlı yöneticiler, 27 yaşındaki savunmacı için girişimlere başlayacak.

İLGİLİ HABERLER