Beşiktaş, Barcelona'dan transfer ettiği Adriano ile basın önünde sözleşme imzaladı. Başkan Fikret Orman toplantıda yer aldı. 

Fikret Orman, transferle ilgili şunları söyledi:
"Adriano'yu transfer ettiğimiz için çok mutluyuz. Bizim için transferden de daha önemli olan şey, oyuncunun karakteri. Adriano da bizim karakterimize uygun bir futbolcu, Beşiktaş'a hayırlı olmasını diliyorum. Adriano'nun Beşiktaş'a gelişinde Adriano'nun Barcelona'ya verdiği emeklerin büyük önemi var ve Barcelona da Adriano'ya transferi konusunda yardımcı oldu, bu konuya da açıklık getirelim. Adriano sanki geçtiğimiz sezonki takımda varmış gibi duruyor. Barcelona da şampiyon oldu ve Adriano da bize şampiyon takımdan geldi, onun için pek bir değişiklik olmayacak."
Orman, transfer çalışmalarıyla ilgili, "Göreve geldiğim günden bu yana üzerine basa basa söylediğimiz tek şey; Bizim için Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulübü ve biz, bir tane Avrupa kupasını stadımızda kaldırmak istiyoruz. Bizim yönetimden önce de birçok yıldız oyuncu geldi. Bizim için mesala, sahada olan şeyler ve takıma katkı, transfer politikamız bu yönde" diye konuştu.

ADRIANO: "KARŞILANMA ŞEKLİMDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Adriano ise imza töreninde şöyle konuştu:
"Başkan Orman'a teşekkür ederim, transferde büyük bir emeği var. 5 sene Sevilla'da 6 sene de Barcelona'da oynadım, şu anda da Beşiktaş'tayım ve çok mutluyum. Takım için buraya geldim ve katkı sağlamak istiyorum. Camiamıza beni karşılama şeklinden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon şampiyon olduk. Söylenenlerin tersine çok farklı bir ortamla karşılaştık bu şehirde. Eşim de gayet mutlu ve mükemmel bir şehir de yaşıyoruz. Her gün kendimi daha iyi hissediyorum, hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadım. Sadece saha içerisinde dil problemi var, o da ortadan kalkıyor. Büyük takımlardan geldim ve kazanma alışkanlığım var. Burada da görüyorum ki kazanmaya alışık bir takım var."  

"BİR FUTBOLCUNUN İSTANBUL'A ADAPTE OLAMAMASI MÜMKÜN DEĞİL"
"Türkiye'de daha önce Sevilla ile UEFA maçı oynadım, burada da oynayan arkadaşlarım var. Bir futbolcunun İstanbul'a gelip, adapte olamaması gibi bir durum söz konusu değil. Gün içerisinde görüyoruz turistler geziyor. Brezilya'dan 11 sene önce ayrıldım, Avrupa'ya adapte oldum, buraya da adapte olacağım. 

"ARDA TURAN TRANSFERİMDE KRİTİK ROL OYNADI"
"Kariyerim başarılar ile dolu ancak ilk günkü gibi heyecanlıyım. Kupalar kazanmak istiyorum, futbol hayatımı tamamlayana kadar da bu böyle olacak. Beşiktaş için kupalar kazanmak istiyorum, takım arkadaşlarıma bakınca da bunu görüyorum ve Beşiktaş bunların hepsinden daha fazlasını hak ediyor. Arda Turan ilk günden bu yana Beşiktaş hakkında konuştu. Başkanımız ile beraber Beşiktaş'a transferimde kritik bir rol oynadı. Başkanımız ile beraber kendisi de teşekkür ediyorum, Barcelona'da başarılı olacağına eminim."

İLGİLİ HABERLER