EURO2016 Fransa Son 16 Turu'nda oynanan 8 maçın yalnızca 2'si beraberlikle sonuçlandı ve uzadı. Polonya, İsviçre'yi penaltılarla geçerken, Portekiz de uzatmanın son anlarında Hırvatistan'ı mağlup etti. Bu iki ekip çeyrek final karşılaşmasında birbirleriyle eşleşti.

EURO2016 Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek final maçları için geri sayıma başlandı. Son 16 Turu'nda oynanan 8 mücadelede sadece 2 karşılaşma beraberlikle sonuçlanırken, Galler, Belçika, Almanya, İtalya, Fransa ve İzlanda rakiplerini 90 dakikada mağlup ederek tur atlamayı başaran ekipler oldu.

Çeyrek finale yükselen ekiplerden Polonya ve Portekiz, rakiplerini normal sürede mağlup edemeyen takımlar oldu. İsviçre ile oynadığı mücadele 1-1 sona eren Polonya, rakibini penaltılarla geçmeyi başararak çeyrek finale yükselmişti.

D Grubu'nu zirvede tamamlayan Hırvatistan, aldığı 3 beraberlikle F Grubu'nu 3. sırada tamamlayan Portekiz'le karşılaştı. 90 dakikası beraberlikle sonuçlanan karşılaşmada Portekiz, 117. dakikada Quaresma'nın golüyle turu atlayan taraf oldu.

Rakiplerini uzatmalarda ya da penaltılarla yenen Polonya ve Portekiz, çeyrek finalde birbirleriyle eşleşti.
Cihan
İLGİLİ HABERLER