Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA'de 2016 draftı bu sabaha karşı yapıldı.

Boston'daki TD Garden'da gerçekleştirilen draft organizasyonunda milli basketbolcu Furkan Korkmaz, 1 tur 26. sıradan Phidadelphia 76'ers tarafından seçildi. Milli oyuncu NBA'e seçilen 10. Türk basketbolcu olmayı başardı.

Birinci sıradan seçme hakkını elinde bulunduran Furkan'ın yeni takımı Phidadelphia 76'ers ilk sıradan ise 19 yaşında ve 2.08 metre boyundaki forvet Ben Simmons'u seçti.

İkinci sıradan seçim yapan Los Angeles Lakers, 19 yaşında ve 2.06 metre boyundaki forvet oyuncusu Brandon Ingram'ı tercih etti.

Boston Celtics ise 3. sıradan yaptığı seçimle 20 yaşında ve 2.01 metre boyundaki Jaylen Brown'ı kadrosuna kattı.

Bu arada draft gecesinde önemli takaslar da gerçekleşti.

NBA'de forma giyen Türk basketbolculardan Ersan İlyasova, Orlando Magic tarafından takasla Oklahoma City Thunder'a gönderildi.

Oklahoma City'den Serge Ibaka'yı kadrosuna katan Orlando, bunun karşılığında Ersan ile birlikte Victor Oladipo ve draftta 11 sıradan seçtiği Domantas Sabonis'i de Thunder'a gönderdi.

Oklahoma City'nin Ersan İlyasova'yı kadroda tutup tutmayacağı henüz bilinmiyor. Ersan'ın sözleşmesindeki maddeye göre, Thunder yönetimi 1 Temmuz'a kadar 400 bin Dolar ödeyerek milli oyuncuyu serbest bırakabilecek.
Cihan
İLGİLİ HABERLER