'Maça çıkmayız' diye rest çeken Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bazı siyasetçilerin devreye girmesiyle ikna edildi.

Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde koreografi krizi çıktı. Taleplerinin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından reddedilmesine sinirlenen sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, "Maça çıkmayız" diye rest çekti. Ancak son anda bazı siyasetçilerin devreye girmesi üzerine Galatasaraylılar ikna oldu.

Sarı kırmızılı yöneticiler olayı şöyle anlattı:

"Geçtiğimiz aylarda Fenerbahçe ile oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası finalinde protokol tribününün karşısında yer alan tribünü kurada biz çekmiştik. Koreografi yapmak istedik ancak Fenerbahçe karşı çıktı. TFF de 'eşitlik ilkesi' gereği talebimizi reddetti.

"SİYASET DEVREYE GİRDİ"
Süper Kupa maçında karşı tribünü bu kez Beşiktaş çekti. Yine koreografi gündeme geldi. Biz Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası finalinde yaptığı itirazı hatırlatıp, koreografi yapılmasını istemedik. Bunun üzerine, 'Maraton tribününde koreografi yapılması seremoniyi gölgeliyor, sadece kale arkalarında koreografi yapılsın' kararı çıktı. Fakat sonradan koreografinin yapılacağını öğrendik. Başkanımız Dursun Özbek bunun üzerine 'Maça çıkmayız' diye rest çekti. Daha sonra siyaset devreye girdi ve maça çıkma kararı aldık. Ancak maç öncesi TFF ve iki kulübün yöneticilerine verilen ortak yemeğe katılmadık."

İLGİLİ HABERLER