Galatasaray Kulübü, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası bir üyenin başvurusu üzerine eski futbolcusu Hakan Şükür'ü, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etme kararı aldı.

Tüzük gereği darbeci teröre destekten atılacak olan Hakan Şükür, seçme ve seçilme hakkını kaybedecek... Bir ömür boyu Sarı-kırmızılı kulübü, yurt dışında bile olsa temsil görevi alamayacak.

G.SARAY yönetim kurulu, Sıtkı Korkmaz'ın başvurusu üzerine FETÖ'cü Hakan Şükür'ün kulüp üyeliğinden atılması için düğmeye basarken kaçak eski futbolcu artık kulübün kapısından geçemeyecek, ömürboyu hiçbir şekilde temsili görev alamayacak. Hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye açık destek çıkan, 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına karşı halka, "Sokağa çıkma" deme aczini gösteren hain örgütün sözcüsü Hakan Şükür adeta G.Saray'dan tamamen silinecek.

1 AY İÇİNDE BAĞI KESİLECEK
Peki süreç nasıl işleyecek? Disiplin Kurulu ilk toplantısında bu sevki inleceleyip Hakan Şükür'den savunma isteyecek. ABD'de kaçak bulunan FETÖ'CÜ eski futbolcunun İstanbul'a gelmesi beklenmiyor ancak yazılı savunma gönderebilir. Ardından kurul karar verecek ve kulübün ilk Genel Kurulu'nda Hakan Şükür'ün G.Saray'dan atılması oylanacak. Ardından da Şükür'ün üyleği sicilden silinecek. Sürecin 1 ay içinde tamamlanması bekleniyor.
 
ABD'DE ÇAYCI BİLE OLAMAZ
Fethullah Gülen'e çok yakın olan ve 15 Temmuz sonrası bile bu desteğini sürdüren Hakan Şükür, üyelikten atılınca bir çok hakkını kaybedecek. Öncelikle ömür boyu seçme ve seçilme, G.Saray'da yönetici, başkan veya resmi herhangi bir görevde bulunma hakkı kalmayacak. Hatta kaçtığı ABD'de G.Saraylılar Derneği'nde çaycılık yapmak istese bile bu hakka sahip değil. Hiçbir genel kurula katılamazken oy hakkı da elinden alınacak. Üyelere sağlanan hiçbir olanaktan yararlanamayacak olan FETÖ'CÜ, G.Saray için artık öneride bulunma hakkına bile sahip olmayacak. 

DURSUN ÖZBEK: ORTAK KARAR ALDIK
FETÖ'CÜ Hakan Şükür'e en önemli darbeyi G.Saray'ın bizzat yönetimi ve başkanı Dursun Özbek vurdu. Önceki gün yapılan yönetim kurulunda alınan kararı Başkan Dursun Özbek şu sözlerle açıkladı: "Evet, Yönetim Kurulu toplantısında Hakan Şükür’ün Disiplin Kurulu’na sevkedilmesini görüştük. Ortak da bir karar aldık. Hakan Şükür, ihraç talebi ile Disiplin Kurulu’na sevkedilmiştir."
(Akşam)

İLGİLİ HABERLER