Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin Vodafone Arena’da verdiği iftar davetine katılım oldukça yoğun oldu. Başkan Fikret Orman, iftar sırasında yaptığı konuşmada Beşiktaş’ın önümüzdeki yıl 3. yıldızı takacağını söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Yönetim Kurulu’nun Vodafone Arena’da verdiği iftar yemeğinde 350 davetli yerini aldı. Spor, sanat ve cemiyet hayatından birçok ismin katıldığı iftar yemeği oldukça sıcak bir ortamda geçerken, davetliler A Milli Futbol Takımımız’ın Çek Cumhuriyeti’yle oynadığı EURO 2016 Avrupa Şampiyonası grup mücadelesini de izledi. İftar sırasında bir konuşma yapan başkan Fikret Orman, davetlilere hoşgeldiniz diyerek sözüne başladı ve şu açıklamalarda bulundu:

"Geleneksel olarak yaptığımız iftar yemeğimize hoşgeldiniz. Vodafone Arena’nın inşaatı sırasında da iftar düzenlemiştik ve bir araya gelmiştik. O zaman 'İnşallah stadımız bittiğinde de iftar yaparız' demiştik. Şu anda Türkiye’nin en güzel noktasında boğaz manzarasında iftar yemeği yapmak çok mutlu etti bizi. O zor günlerde camia olarak umutsuzluk hakimdi. Şimdi zor günleri atlattık. O zor günlerde bizi çok zor görevler beklemişti. O zamanlar stat gelirimiz dahi yoktu. Birçok gelirimiz de zaten kullanılmıştı. Ancak içimizde ana sponsorlarımızın ve bütün iş ortaklarımızın çoğu temsilcisi burada.

Bize ortaklık yapan, Beşiktaş’la beraber kazan kazan ilkesiyle sponsorluklar yapan tüm ortaklarımıza camia başkanı olarak teşekkür ediyorum. Çok verimli bir sene geçirdik Beşiktaş da kazandı sponsorlarımız da kazandı. Aramızda bulunan sanatçı arkadaşlarımız var. Onlar da dizilerinde Beşiktaş’ı çok işlediler ve Beşiktaş’ın popülaritesine çok katkıda bulundular. Bütün sanatçı arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Bu stadı yapmak çok zordu. Son günlerde gece gündüz durmadan epey bir emek sarf ettik. Güzel bir şey yaptık. Emeği geçen ve aramızda olan olmayan hepsine çok teşekkür ediyorum.

Basın mensubu arkadaşlar var aramızda. Ben onları ailemizin bir parçası olarak görüyorum. Çünkü nereye gitsek beraber gidiyoruz. Geçen sene şampiyonluk sırasında da kamuoyunu bilgilendirmeye, bilgi kirliliğini az yaşamaya çalıştık. Basın mensubu arkadaşlarımıza da yalan haberlere itibar etmeyin demiştik. Bu anlamda da çok güzel bir sezon oldu. Basın mensubu arkadaşlara da bu nedenle çok teşekkür ediyorum."

CAS’TA DAVAMIZ KALMADI

İftar yemeğine gelen yargı mensuplarını da selamlayan Orman, Beşiktaş’ın davalarıyla ilgili olarak da konuştu. Daha önce açılan CAS davalarında Del Bosque ve Ferrari gibi isimlere ödenen tazminatlara dikkat çeken Beşiktaş Başkanı, "Bugüne kadar Beşiktaş’ın malları hep peşkeş çekildi. Her gelen birşeyler götürdü. Geldiğimiz zaman 7 yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz dedik. Yaklaşık 4 senedir çok az dava alıyoruz. Geldiğimiz günde 500 davamız vardı. CAS’ta davalarımız vardı. Şu anda bizim açtığımız davalar dışında CAS’ta davamız bulunmuyor. Artık itibarı çok güçlü bir kulübüz." İfadelerini kullandı.

"2 YILDIZLI SON FORMALARIMIZDAN SATIN ALIN"

Sezonu şampiyon olarak tamamladıklarının altını çizen Fikret Orman, önümüzdeki sezon da çok iddialı olduklarını ve ipi tekrar göğüsleyeceklerini şu sözlerle söyledi:

"Türkiye’nin en önemli en saygın kurumlarından birisi olan Beşiktaş’ın, eskiden üzerimizde olan umutsuzluğunu umutlu günlere bıraktığımız, istikbale çok daha güzel baktığımız bir sezon yaşadık. Ama artık o sezon geride kaldı. Önümüzde tekrar yeni bir sezon ve yeni hedefler var. Zaman zaman yaptığım açıklamalarda ifade ettim. Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz.

Yaptığımız transferlerle ilgili yorumlar yapılabilir. Biz bunları kendi stratejilerimizle yapıyoruz. Transfer şampiyonu olmak değil sezon şampiyonu olmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz 2 sezonda yaptığımız transferleri herkes gördü. Bu sezonki amacımız tabii ki şampiyon olmak. Bu sene 2 yıldızlı son formalarımızı satacağız. İnşallah önümüzdeki sezon 3 yıldızlı formaları çıkartacağız ve önümüzdeki sezondan itibaren 2 yıldızlı forma olmayacak. Sizlerden ricam 2 yıldızlı çıkacak olan bu formalardan almanız."

"FUTBOL TAKIMINI BOZMAMAYI HEDEFLİYORUZ"

A Milli Futbol Takımımız’a Çek Cumhuriyeti önünde başarılar dileyen Orman, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğiz. Beşiktaş doğru yolda ilerliyor. Birşey yapmadan konuşmak kolay. Şampiyonlar Ligi çok zor bir lig. Futbol artık rekabeti çok zor olan bir alan. Büyük laflar etmemek lazım. Birinci hedefimiz futbol takımımızı bozmamak. Yapacağımız birkaç nokta transferle transferleri kapatacağız. Yazılanlara itibar etmemek gerekir. Her şey planlı şekilde ilerliyor.

Bütün organizasyon yönetim ve teknik heyetin ortaklaşa hareket etmesiyle devam ediyor. Bugün milli takımımızın maçı var. Ay yıldızlı formayı taşıyan bizim takımımız. Evet bazı sonuçlar aldık ama futbolda dün yok, bugün ve yarın var. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Önümüzde bayramımız var ve bu vesileyle hepinizin bayramını şimdiden kutluyorum."
Cihan
İLGİLİ HABERLER