Avrupa Futbol Şampiyonası'nda dün Almanya'nın Slovakya'yı 3-0 yendiği maçın 72. dakikasında oyuna giren Galatasaraylı Lukas Podolski, Almanya'da spor otoriteleri tarafından büyük beğeni kazandı.
Alman futbolunun İmparator lakaplı ünlü isimlerinden Franz Beckenbauer, futbolcu için, "Podolski hala dünya çapında bir yıldız" dedi.
Podolski'nin ilerleyen yaşına rağmen formunu koruması ve sert şutlarının etkili olmasını öven Beckenbauer, "Saha dışında da Almanya milli takımına tecrübeli bir futbolcu olarak katkı sağlıyor. Böyle uzun turnuvalarda milli takım için Podolski gibi isimler büyük katkı sağlar" dedi.
Almanya Milli Takımı ile 129 maçına çıkan Podolski'nin yaşayan bir efsane olma yolunda ilerlediğine dikkat çeken Beckenbauer, futbolcunun süratiyle de Alman milli takımının hücum gücünü artırdığını kaydetti.
Polonyalı bir ailenin oğlu olarak Almanya'da dünyaya gelen 31 yaşındaki Lukas Podolski, 2004'ten buyana peş peşe 4 Avrupa Şampiyonası finallerinde de Almanya Milli Takım formasını giyme başarısı gösterdi. Slovakya maçıyla 129. defa milli formayı giyen Podolski, Almanya adına 48 gol kaydetti.
Cihan
İLGİLİ HABERLER