İtalya'nın enfsane oyuncularındna olan ve şu anda MLS takımlarından New York City forması giyen orta saha oyuncusu Andrea Pirlo, İtalyan forvet Mario Balotelli hakkında konuştu.

Bonservisi İngiltere Premier League ekibi Liverpool'da olan fakat Kırmızılar'ın hiçbir hazırlık maçına çıkmayan ve takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılan Mario Balotelli'ye eski milli takım arkadaşı ve efsane İtalyan orta saha Andrea Pirlo'dan tavsiye geldi. 

Çok fazla kulüpte oynadı ama hala 25 yaşında. En yükseğe çıkabilmek için önünde zamanı var. Ama sıradaki kulübünü dikkatlice seçmeli diyen Pirlo, Balotelli'nin çok kritik bir seçimin arefesinde olduğunu söyledi. "Çin'e transferi hakkında iddiaları okudum. Bu lige saygı duymamla birlikte Mario'nun henüz oraya transfer olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sıradaki kulübünde 2-3 iyi sezon geçirirse Avrupa'nın en iyi takımlarından birisine geri dönme şansı hala olacaktır çünkü 28 yaşında olacak." şeklindeki açıklaması ile "Süper Mario"nun Çin yerine kendisini tekrar kanıtlayabileceği bir takıma gitmesini söyleyen 37 yaşındaki oyuncu, Balotelli'ye vereceği başka tavsiyesinin kalmadığını, onun kendi yeteneğini bildiğini ve artık her şeyin onda bittiğini belirtti. 

Geçen sezonu Serie A ekiplerinden Milan'da kiralık olarak geçiren oyuncu, 20 maçta 1 gol ve 1 asistle oynayabildi.

İLGİLİ HABERLER