Okulların tatil olmasıyla birlikte minik öğrenciler yaz spor okullarına ve yüzme kurslarına akın etti.

Okulların tatile girmesi ile birlikte Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nde 200 minik öğrencinin katılımıyla yüzme kursları başladı. 2003 ve 2011 yılları arasındaki doğumlu çocukların yer alacağı kurslarda haftanın 4 günü eğitim verilecek. 20 Haziran - 2 Temmuz, 11 - 30 Temmuz, 1 - 20 Ağustos ve 22 Ağustos ile 10 Eylül tarihleri arasında 4 ayrı dönem ile verilecek eğitimler için kayıtlar Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi ve Dr. Sadık Ahmet Spor Tesisleri’nde devam edecek.

"SPOR ŞEHRİ YILDIRIM"

'Sporda marka şehir Yıldırım' sloganıyla hedeflerine her geçen gün bir adım daha yaklaştıklarını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Yaz ve kış aylarında eğitim veren spor okullarımızın yanı sıra Yıldırım Belediyespor olarak yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda başarılı işlere imza atıyoruz." dedi.

Yaz okullarından yetişen sporcuların başarılı olduğunu ve madalyalar kazandıklarını da belirten Edebali, "Geçtiğimiz yıl, Yıldırımlı sporcular katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalarda 400’ün üzerinde madalya kazandılar. Sporcularımız, Yıldırım’ı olimpiyatlarda temsil edecek. Bütün bunların yanı sıra ilçemizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimize de desteğimizi sürdürüyoruz. Sportif anlamda adını duyuran bir şehir olarak toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacağız." diye konuştu.
Cihan
İLGİLİ HABERLER