Dubai'de yaşayan Çorum-Osmancıklı Fitness (Sağlıklı Yaşam) Eğitmeni Bülent Çetindere, Eylül ayında yapılacak 2016 Dünya Atletik Fizik Şampiyonası'na hazırlanıyor.

2014 ve 2015 yıllarında "Atletik Fizik" dalında Avrupa ve Dünya Şampiyonası seçmelerine katılarak, yarışmalarda Türkiye 7'ncisi olan Çetindere, hedefinin eylül ayında yapılacak şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

"MEMLEKETİME DERECEYLE DÖNECEĞİM"

Dubai'nin Palmiye Adası The Palm Otel'de fitness eğitmenliği yapan 33 yaşındaki milli sporcu, "Bizim dalımız fit vücut dalı. Son 4 yıldır fitness çalışıyor, aynı zamanda fitness modelliği de yapıyorum. Herhangi bir testosteron iğne kullanmadan, tamamen naturel vücut ile çalışıyorum. Şampiyonaya son 2 ay kala sıkı bir diyet yaparak, yarışma formunu yakalayacağım. Amacım, Çorum ve Osmancıklı hemşehrilerimi şampiyonada en iyi şekilde temsil etmek ve ülkeme derece ile dönmek." dedi.

Fit vücuduyla dikkat çeken Bülent Çetindere, bu spora gönül vermiş gençlere de nasihatlerde bulundu. Çetindere, "Herkes fit bir vücuda sahip olmak ve güzel görünmek ister. Fakat özellikle Çorum çevre illerde yaşayan gençlerimiz çok cılızlar, spor yapmıyorlar ve beslenmelerine hiç dikkat etmiyorlar. Gençlere tavsiyem, spor yapsınlar, beslenmelerine dikkat etsinler ve zararlı alışkanlıklardan kesinlikle uzak dursunlar. Spor yapan insan hem stresten uzaklaşır, hem de mutlu olur. Hangi branş olursa olsun spordan hiçbir zaman zarar gelmez." ifadelerini kullandı.

"VÜCUDUNUZA ZARAR VERMEYİN"

17 yaş üstü gençlerin bu spora gönül rahatlığıyla başlayabileceğini kaydeden Çetindere, "Ergenlik döneminde vücut daha fazla büyüme hormonu salgıladığı için fitness sporunu 17 yaş üstü gençlerimize tavsiye ediyoruz. Gençler kesinlikle alkol ve sigara kullanmasınlar, vücutlarına zarar vermesinler. Onlara her türlü konuda yardımcı oluyor ve bilgilendiriyorum. Bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirler." dedi.

Fitness sporuna nasıl başladığını da anlatan Bülent Çetindere, "Bir gün ikiz kardeşimle mağazaya gittim. Üzerime denediğim hiçbir kıyafet olmadı. En küçük beden bile sıska vücuduma yakışmadı. O an karar verdim. Sağlıklı bir şekilde spor yaptım ve vücudumu olması gereken formuna kavuşturdum. Neydim ne oldum." diye konuştu.
Cihan
İLGİLİ HABERLER