Atletizm yarışlarının başlamasından bir gün önce kamera karşısına geçen Türk atletler Ramil Guliyev ve Yasmani Copello Escobar, Rio 2016'daki hedeflerini anlattı.

''Bolt çok formda değil'' 
Bir ay önce Amsterdam'daki Avrupa Şampiyonası'nda 200 metrede gümüş madalya kazanan 26 yaşındaki Guliyev, "Olimpiyatlara katılan her sporcu altın madalya kazanmak ister. İnşallah, herkes altın bekliyor. Elimden geleni yapacağım." değerlendirmesini yaptı.

Rio'da ilk amacının finale kalarak önceki iyi derecelerini geliştirmek olduğunu kaydeden 26 yaşındaki sprinter, 200 metre yarışlarındaki rakiplerini değerlendirerek, "En büyük rakibim Usain Bolt. Ayrıca LaShawn Merritt ve Justin Gatlin de çok formda. Bu üç önemli ismin katılacağı çok iyi bir yarışma olacak. Yarışmadaki diğer atletlerden ortalama 7-8 kişinin dereceleri benzer durumda. Bolt da çok formda değil." i̇fadeleri̇ni̇ kullandı.

''Kendimi mükemmel hissediyorum'' 
Küba asıllı milli atlet Yasmani Copello ise formda olduğunun altını çizerek, "Hedefim öncelikli olarak finallere kalmak. Şu anki performansımdan memnunum. Kendimi mükemmel hissediyorum." dedi.

Yarışlarına çok iyi konsantre olduğunu vurgulayan 29 yaşındaki sporcu, "İnsanlar ne zaman beni görse, Avrupa şampiyonluğumu hatırlatıyor. Bu, beni mutlu ediyor ve olimpiyatlarda elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum." şeklinde görüşlerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER