Sezonun 3. Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon'da ana tabloya direkt katılan ilk Türk kadın tenisçi olarak tarihe geçen Çağla Büyükakçay, tek kadınlar birinci tur maçında bugün 30 numaralı seribaşı Fransız Caroline Garcia ile karşılaştı.

Rakibi karşısında oyunu kontrol etmekte zorlanan Çağla, mücadeleden 2-0'lık mağlubiyetle ayrıldı ve teklerde ilk turda elendi. Milli tenisçi Wimbledon’daki mücadelesini çiftlerde sürdürecek.

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşen çim kort turnuvasına doğrudan ana tablodan katılan Çağla Büyükakçay, 30 numaralı seribaşı Fransız Garcia karşısında maça istediği başlangıcı yapamadı. İlk üç oyunu kazanıp 3-0’lık üstünlüğü ele geçiren Garcia, 28 dakika süren birinci seti 6-2 ile hanesine yazdırdı.

İki hafta önce İspanya’nın Mallorca kentindeki WTA turnuvasında mutlu sona ulaşarak iddiasını kanıtlayan Garcia, ikinci sete de hızlı girdi ve 3-0’ı buldu. Çağla, pes etmeyip arka arkaya aldığı üç oyunla skoru 3-3’te eşitlese de Garcia, maçın sonlarında öne çıkan taraftı. Yakaladığı üç oyunluk seriyle bu seti de 6-3’le noktalayan Fransız raket, 62 dakika sonunda ikinci tur biletini kaptı.

ÇAĞLA’YA ÇİFTLERDE BRİTANYALI RAKİP

Tek kadınlarda ilk turda elenen Çağla Büyükakçay, Wimbledon’daki macerasını Polonyalı Klaudia Jans-Ignacik ile ortaklık kurduğu çiftler kategorisinde sürdürecek.

Büyükakçay/Jans-Ignacik çifti, birinci turda Britanyalı tandem Heather Watson/Naomi Broady ile kozlarını paylaşacak.

SERENA WILLIAMS İLK TURDA ZORLANMADI

Dünyanın en prestijli tenis turnuvasında, tek kadınlarda dünya 1 numarası Serena Williams da bugün korta çıkan isimlerden biriydi.

Birinci turda İsviçreli Amra Sadikovic ile karşılaşan ABD'li raket 6-2 ve 6-4'lük setlerle maçı 2-0 kazandı. Serena ikinci turda vatandaşı Christina Mchale ile karşılaşacak.
Cihan
İLGİLİ HABERLER