Rio Olimpiyat Elemeleri’ne hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistan ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Baş antrenör Ergin Ataman yönetiminde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan antrenman yaklaşık 1,5 saat sürdü. Ay yıldızlı ekip akşam saatlerinde bir antrenman daha yapacak.

Rio Olimpiyatları’na katılmak için hazırlıklarını sürdüren A Milli Basketbol Takımı, Yunanistan ile oynayacağı hazırlık karşılaşmasının antrenmanını Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yaptı. Ergin Ataman yönetiminde gerçekleşen çalışmanın ilk yarım saati basına kapalı yapıldı. İdmanın sonraki bölümünde takımı ikiye bölen Ataman, bir gruba hücum, diğer gruba ise savunma organizasyonları yaptırdı. Uzun oyuncularla ayrı, kısa oyuncularla da ayrı ayrı çalışan Ataman, özellikle pota altı varyasyonları üzerinde durdu.

Antrenmanın tamamlanmasının ardından medya gününe geçildi. Basketbolcular ve baş antrenör Ergin Ataman, bu bölümde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu arada A Milli Erkek Basketbol Takımı, Filipinler'deki 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri öncesinde yarın oynayacağı Yunanistan hazırlık maçının çalışmalarına akşam saatlerinde yapacağı günün son antrenmanıyla tamamlayacak.

Türkiye ile Yunanistan, yarın saat 14.00'te Abdi İpekçi Spor Salonu'nda hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.
Cihan
İLGİLİ HABERLER