Anadolu Efes'in başantrenörü Ahmet Çakı, Almanya'nın Alba Berlin takımıyla anlaşmaya vardı. Anadolu Efes, internet sayfasından yaptığı açıklamayla, Ahmet Çaık'ya verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve Alba Berlin'de başarılar diledi.

Anadolu Efes'in başantrenörü Ahmet Çakı, Alba Berlin'le anlaşmaya vardı. Anadolu Efes'te yardımcı antrenör ve başantrenör olarak görev yapan Ahmet Çakı, lacivert beyazlı takımla play off finali oynadı. Fenerbahçe'ye 4-2 kaybeden Anadolu Efes, sezonu ikinci olarak tamamladı.

Serinin hemen ardından Alba Berlin'in görüşmelerini hızlandırdığı Ahmet Çakı, Alman ekibiyle anlaşmaya vardı. Basketbol antrenörlüğüne 22 yaşında başlayan, 40 yaşındaki teknik adam, birçok takımda görev yaparken, elde ettiği başarılar ve oynattığı basketbolla alkış aldı.

Anadolu Efes, Ahmet Çakı'ya yeni takımında başarılar dilerken, internet sitesinde de şu açıklamayı yaptı:

"İki sezondur Anadolu Efes Spor Kulübü’nde hem yardımcı antrenör hem baş antrenör olarak görev yapan sayın Ahmet Çakı’nın Almanya’nın Alba Berlin takımının başına geçmesi resmiyet kazanmıştır. Ahmet Çakı, kulübümüzde görev aldığı süre boyunca üstün bir gayret göstermiş ve özellikle kulübümüzün geçirdiği zor dönemde aldığı sorumluluk ile yönetim kurulumuzun yanı sıra taraflı tarafsız tüm spor kamuoyunun beğeni ve takdirlerini kazanmıştır. Çakı’nın, Alba Berlin’deki yeni görevinde de başarılı olacağına inancımız tamdır. Anadolu Efes ailesinin her zaman bir parçası olarak kalacak olan Sn. Ahmet Çakı’ya tüm katkılarından dolayı teşekkür ederiz."
Cihan
İLGİLİ HABERLER