Türkiye şampiyonu Ağrılı minik tenisçiler, başarılarını milli takımda oynayarak taçlandırmak istiyorlar.

Türkiye Tenis Federasyonu'nun düzenlediği şampiyonalarda 8, 9, 10 yaş grubunda şampiyon olan Ağrılı tenisçiler, belirledikleri milli takım hedefi için mücadele gösteriyorlar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde tenis antrenörü olarak görev yapan Fırat Balkis, tenis alanında altyapıya önem verdiklerini ve altyapılarının güçlü olduğunu ifade etti.

Fırat Balkis, "Ağrı'da tenis alanında 6 yıl önce altyapı çalışmamız başladı. Altyapı çalışmamızı ciddi şekilde yürüttüğümüzden dolayı milli takıma giden sporcularımız oldu. 8, 9, 10 yaş gruplarında Türkiye'de derece yapıp kendi gruplarında şampiyon oldular. 12 yaş grubunda Türkiye şampiyonu olduk." dedi.

Ağrı'nın bu süre zarfında birçok ulusal ve uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaptığını söyleyen Balkis sözlerine şöyle devam etti:

"Şu an 70'e yakın sporcumuz var. Bunun 25-30 tanesi 3-5 yaş aralığında. Altyapımıza önem veriyoruz. Önem verdiğimiz için de geçen ay Malatya'da Türkiye Tenis Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu 8, 9, 10 yaş grubu müsabakalarında 3 sporcumuz tüm maçları kazanarak şampiyon oldu. Amacımız bu çocukları birer sporcu yapmak ve milli takıma kazandırmak."

GENÇ TENİSCİLER MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK İSTİYOR

Şampiyon tenisçi Vedat Arman, "Malatya'da yapılan son Türkiye Şampiyonası maçlarında şampiyon olarak Ağrı'ya döndüm. Hedefim, ileride milli takımda tenis oynamak." ifadelerini kullandı.

Diğer bir şampiyon tenisçi Habib Anak ise yaptığı açıklamada, "4 yıldır tenis oynuyorum. İstanbul, Ankara, Erzurum, Trabzon, Malatya illerinde düzenlenen Türkiye Şampiyonaları'nda birinci oldum. İnşallah milli takımda tenis oynarım. Orada da inşallah şampiyon olurum." şeklinde konuştu.
Cihan
İLGİLİ HABERLER