Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor, oyuncusu Ceyda Sinan ile yeniden anlaşmaya vardı.

Son iki sezondur takımda yer alan ve kaptanlık görevini üstlenen Ceyda, "ASKİ Spor’da kalmak ve bu ailenin bir parçası olmak benim için büyük bir gurur." dedi.

Resmi sözleşmeyi imzalayan deneyimli oyuncu, her ne kadar doğum yeri Kocaeli olsa da kendisini bir ‘Adanalı’ olarak hissettiğini söyledi.

Eşinin Adanalı olduğunu ve kendisinin de bu yüzden Adana’ya yerleştiğini hatırlatan Ceyda Sinan, "Bu takımın kaptanlığını yapmaktan onur duyuyorum. Dört sezon Ceyhan’da, iki sezon da Adana ASKİ Spor’da oynadım. Yedinci sezonumda da kendimi evimde hissettiğim Adana ASKİ Spor’da kalmak ve bu ailenin bir parçası olmak benim için büyük bir mutluluk." ifadelerini kullandı.

Ceyda'nın Adana Aski Spor'da devam etmesinin kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyen kulüp başkanı Rahmi Pekar ise yaptığı açıklamada, "Ceyda hem sporculuğu hem de kişiliği ve düzgün karakter yapısıyla takımımızın en önemli temel taşlarından bir tanesi. Yeniden anlaşmamız Adanalı sporseverlere ve Ceyda’ya hayırlı olsun." diye konuştu.
Cihan
İLGİLİ HABERLER