A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB World Tour 2016 ikinci etabın sonuncusu olan H2 Grubu maçları için Çin’in Xuancheng kentine gitti.

İkinci etabın son grubu olan H2 Grubu maçları Çin’in Xuancheng kentinde 1-2-3 Temmuz tarihlerinde oynanacak. H2 Grubu’nda Türkiye; ev sahibi Çin, Japonya ve Slovakya ile mücadele edecek.

Grup sıralamasına göre tüm takımların aldıkları puanlar bir havuzda birleşecek (Grup 2) ve tüm takımlar içinde en çok puanı toplayan 3 takımın yanı sıra ev sahibi Portekiz’in de katılımıyla FIVB World League 2’nci Grup Final maçları 9-10 Temmuz tarihleri arasında Portekiz’in Norte bölgesine bağlı olan Matosinhos’da Centro de Desportos e Congressos de Matosinhos Salonu’nda oynanacak.

İKİNCİ ETAP H2 GRUBU'NDA TÜRKİYE'NİN MAÇLARI

Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Emanuele Zanini antrenörlüğündeki milli takım kafilesi, Xuancheng kentinde 3 gün sürecek organizasyonda Japonya, Çin ve Slovakya ile karşılaşacak.

A Milli Erkek Voleybol Takımı kafilesinde, Caner Dengin, Hasan Yeşilbudak, Faik Samet Güneş, Mustafa Koç, Özkan Hayırlı, Murat Yenipazar, Ulaş Kıyak, Metin Toy, Serhat Coşkun, Burak Baturalp Güngör, Fırat Ezel Filiz, Gökhan Gökgöz, Kadir Cin yer alıyor.

Türkiye'nin H2 Grubu'nda Japonya, Çin ve Slovakya ile oynayacağı maçların programı ise şöyle:

1 Temmuz 2016 Cuma
10.00 Türkiye - Japonya

2 Temmuz 2016 Cumartesi
12.00 Çin - Türkiye

3 Temmuz 2016 Pazar
10.00 Türkiye - Slovakya
Cihan
İLGİLİ HABERLER