2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için oynayacağı eleme maçlarına hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Filipinler’in başkenti Manila’da ilk antrenmanını baş antrenör Ergin Ataman yönetiminde gerçekleştirdi.

Maçların oynanacağı Mall of Asia Arena’da gerçekleştirilen antrenmanda ısınma hareketlerinin ardından 5’e 5 hücum ve savunma setleri üzerine çalışan ay yıldızlılarda, sol arka adalesinde hafif bir sakatlığı bulunan Ender Arslan takımdan ayrı olarak koşu ve ağırlık idmanı yaptı.

Tempolu çalışmadan memnun olduğunu belirten baş antrenör Ergin Ataman, takımın turnuvanın başlangıcı olan 5 Temmuz’a kadar hazır hale geleceğini ifade etti.

A Milli Erkek Takımı, Olimpiyat Elemeleri öncesinde son hazırlık maçını 1 Temmuz Cuma günü ev sahibi Filipinler’e karşı oynayacak. Ay yıldızlı ekip Filipinler ile daha önce İstanbul'da bir hazırlık maçı oynamış ve 103-68 kazanmıştı.

Öte yandan Atatürk Havalimanı'ndaki patlamadan bir gün önce Filipinler'e gelen milli takım kafilesi, yaşanan terör saldırısı nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadı.
Cihan
İLGİLİ HABERLER