PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor’un geçtiğimiz hafta dondurulan kongresi bu hafta Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede açık oylama sonucu İsmail Bağıban Şanlıurfaspor’un yeni başkanı seçildi.

Şanlıurfaspor’un kulüp Onursal Başkanlığı’na Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik seçilirken, kulübün fahri başkanlığına ise merkez Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci seçildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfaspor eski başkanı Fethi Şimşek, delegeler ve davetlilerin katıldığı kongrede Şanlıurfaspor’un kulüp Onursal Başkanlığı’na Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kulübün fahri başkanlığına ise merkez Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci oy birliği ile seçildi.

Kongrede konuşan kulübün Fahri Başkanı Mehmet Ekinci, "Urfa adına heyecan doluyuz, Urfa adına bir şeyler yapma arzusundayız ve bu da ekip olarak olur tabi biliyorsunuz. Şehri yönetenlerin şehrin hassasiyetleri konusunda inisiyatif aldıklarını görmek bizleri gerçekten mutlu ediyor." dedi.

Ekinci, konuşmasında eski başkan Fethi Şimşek’in kulübe en çok destek çıktığını belirterek, "Fethi başkanımız kulüpteki kendi alacaklarından hibeler dışındaki kısmı da şu an itibariyle dondurdu. Fethi başkanın beyanı aynen şu şekilde; 'Ne zaman Şanlıurfaspor sıkıntılarını atlatırsa imkanlarıyla neyse ben onu kabul ediyorum. Onun dışında da imkan yoksa da hiçbir şekilde talep etmeyeceğim.' Bu teminat bizim için çok önemli." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in Şanlıurfaspor’un Urfa’nın ortak marka değeri olduğunu ifade ettiğini belirten Ekinci, "Bakanımız bu süreç içerisinde Şanlıurfaspor’a her şekilde destek olacaklarını ifade etti. Bakanımızın daha önce vesile olduğu 7 milyon 500 binTL'ye ek olarak 500 bin TL daha pazartesi günü ek olarak destek çıkacak. Hafta içerisinde bu miktar İnşallah daha da artacaktır. Bundan dolayı Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Biz bu süreci tüm arkadaşlar adına yönetmeye çalıştık. Bundan da şahsi anlamda bir beklentimiz kesinlikle yoktu." dedi.

Kulübün fahri başkanı Mehmet Ekinci ile birlikte liste oluşturduklarını belirten Şanlıurfaspor’un yeni Kulüp Başkanı İsmail Bağıban, kongre sonunda yaptığı basın açıklamasında, "Başarılı bir yönetim olacağız. Urfa’ya çok güzel şeyler kazandıracağımı düşünüyorum. Birlik, beraberlik içerisinde bilhassa basın mensuplarının desteği ile bir noktaya geleceğimizi düşünüyoruz. Birlik, beraberlik olursa başarının gelmemesi mümkün değildir. Basın mensuplarından arzumuz bizlere yardımcı olmanız ve bizleri yönlendirebilmeniz. Beraberce her şeyi paylaşabilmeliyiz." dedi.

FUTBOLCULARIN YÜZDE 70’İ TAMAM

Teknik direktör ve oyuncu arayış çalışmalarının bir haftadır devam ettiğini belirten Başkan Bağıban, "Futbolcuların yüzde 60-70’ini tamamlamış durumdayız. Özellikle prosedür olarak bu kongrenin olması gerekiyordu. 4 tane hoca ile görüşmelerimiz sürüyor. Bugün yarın bu konuda kararımızı vereceğiz. Şanlıurfaspor’u İnşallah toplayarak, derleyerek bir yerlere götürmek istiyoruz. Aramıza değerli arkadaşlar katıldı. Urfa bizimle beraber olursa maddiyata bile gerek yok." diye konuştu.

ŞANLIURFA YÖNETİMİ

Asil üyeler:
Başkan: İsmail Bağıban
Şerdil Karahan, Ahmet Ekinci, Ahmet Kaplan, Vedat Bucak, İsmail Güven, Reşit Akıl, Mehmet Reşat Toprak, Mehmet Büyükfırat, Mehmet Giray Küçük, İbrahim Kubat, Emin Yetim, İbrahim Demirkan, Şeyhmuz Göçmez, Oktay Doğan

Yedek üyeler: Ahmet Bulut , Şeref Şelli, Feridun Akgün, Nihat kesik, Ekrem Demirbilek, Ahmet Özyavuz, Yusuf yılmaz baylan, Halil Ceylan, Reşit karakaş, Geşman Akay, Şemsettin Çakır, Feyat Güllü, M. Nuri Polatoğlu, Osman Aslan, Hasan Ersöz

DENETLEME KURULU
Asil üyeler: Haluk Satıcı, Mehmet Kaya, Mehmet Ali Karadağ
Yedek üyeler: Müslüm Yiğit, İbrahim Ethem Akıl, İbrahim Halil Karadağ

DİSİPLİN KURULU
Asil üyeler: Hüseyin Güzeloğlu, İmam Badıllı, İsmail Mutlu,
Yedek üyeler: Necip Özbek , Suphi Yavuz, Mehmet Nur Şahin

DANIŞMA KURULU
Asil üyeler: M.Kemal Saraçoğlu, Hayri Ülgen, Nihat Çakır,
Yedek üyeler: Mehmet Edip Baylan, Aziz Kırmızı, Erkan Özçınar
Cihan
İLGİLİ HABERLER