Kuruluşunun 10. yılı nedeni ile Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), iftar yemeği verdi.

Programında konuşan ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, Federasyonu kurdukları günden bu yana Ağrı'da spor alanında ciddi ilerlemeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Futbola başlama yaşını düşürdüklerini belirten Erkan Kösedağ, yaptıkları çalışmalar kapsamında Ağrı'da lisanslı sporcu sayısının arttığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

"ASKF olarak 10'uncu yılımızda acılar yaşadık ve tabi mutluluklarda yaşadık. Yaşadığımız acıların yanında yaşadığımız mutluluklarımız da oldu. Futbola başlama yaşını 22'lerden 13'e indirmenin mutluluğunu yaşadık. 10 yıla yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte geldim. Bizi 10. yıla getiren kurucu arkadaşlarım da var. Onlar da buradalar ve onlara da çok teşekkür ediyorum.

Kulüp başkanlarımıza, iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Lisanslı sporcu sayımız arttı, sporda ödül geceleri düzenledik. 7-8 kategoride spor organizasyonu yaptık. 10 yıla tek başıma gelmedim. 10 yıl boyunca valiliğimizle, sivil toplum örgütlerimiz ve siyasilerimizle hep ortak çalıştık. Bizim, belki de en çok konuşulmamızın tek nedeni buydu."

Programa, Ağrı Vali Yardımcısı Sedat İnci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cihan
İLGİLİ HABERLER